Liga Evrope: Ninković i Lane Jovanović strelci

U prvim mečevima poslednjeg kola kvalifikacija viđeno je nekoliko iznenađenja, a dobre igre pružili i naši reprezentativci

Reprezentativac Srbije Milan Jovanović postigao je odlučujući gol u pobedi u gostima belgijskog Anderlehta nad turskim Bursasporom od 2:1.

Bursaspor je poveo golom Gokčeka Vedersona u 37. minutu iz penala. Rezultat je izjednačio Žonatan Ležer u 57. minutu, takođe iz jedanaesterca.

Jovanović je konačan rezultat postavio u 76. minutu, a revanš se igra za nedelju dana u Briselu.

Dobre vesti dolaze i iz Bugraske, gde je srpski reprezentativac Miloš Ninković postigao prvi pogodak za Dinamo iz Kijeva, koji je u gostima pobedio Liteks iz Loveča 2:1.

Ninković je gol postigao iz penala u sedmom minutu. Liteks je izjednačio u 13. minutu golom Hrista Janeva, da bi pobedu Ukrajincima doneo nigerijski reprezentativac Ideje Braun u 77.

Sa druge strane, Miroslav Radović ni sa dva gola za Legiju nije uspeo da donese timu pobedu, pošto su u Varšavi remizirali 2:2 protiv moskovskog Spartaka.

Radović je prvi pogodak postigao u trećem minutu, a izjednačio je brazilski internacionalac Ari u 52. minutu.

Novo vođstvo varšavskoj ekipi Radović je doneo u 69. minutu, a konačan rezultat, takodje drugim golom na meču, postavio je Ari u 71. minutu.