Lane Jovanović strelac, Anderleht već u plej-ofu LŠ

Jovanović je nastavio golgetersku formu iz pripremih mečeva, a bio je strelac poslednjeg gola za Anderleht u samom finišu meča.

Srpski fudbaler Milan Jovanović postigao je večeras gol u ubedljivoj pobedi Anderlehta nad ekipom Ekranasa u Briselu rezultatom 5:0 (3:0) čime je belgijski prvak već posle prvog meča trećeg kola kvalifikacija Lige šampiona praktično obezbedio poslednju rundu najkvalitetnijeg klupskog takmičenja i priliku da se plasira u grupnu fazu.

Jovanović je nastavio golgetersku formu iz pripremih mečeva, a bio je strelac poslednjeg gola za Anderleht u samom finišu meča. Dva gola za “kraljevski klub” postigao je Mbokani, a po jednom su se u listu strelaca upisali još De Suter i Kanu.

Jedini naš predstavnik u LŠ, srpski šampion Partizan poražen je od kiparskog AEL-u minimalnim rezultatom 1:0.

U večerašnjim mečevima, manje-više, nije bilo iznenađenja. Škotski Seltik je gubio u drugom poluvremenu kod kuće od finskog Helsinkija, ali je do kraja uspeo da preokrene rezultat i slavi sa 2:1. Po malo iznenađujuća je ubedljiva pobeda švedskog Helsinborga u Poljskoj protiv Slaska (3:0), dok je Fenerbahče izbegao poraz u Turskoj od rumunskog Vasluija golom u 90. minutu meča (1:1).