Karling Kup: Žigić odveo Birmingem u polufinale!

Napadač reprezentacije Srbije Nikola Žigić postigao je pobedonosni gol u gradskom derbiju Birmingema. u meču četvrtfinale Liga kupa Engelske

Reprezentativac Srbije Nikola Žigić doneo je Birmingem sitiju prolaz u polufinale Liga kupa Engleske pošto je Birmingem savldao Aston Vilu rezultatom 2:1 (1:1).

Menadžer Aleks Mekliš napravio je samo jednu izmenu u odnosu na tim koji se počeo meč protiv Fulama u meču Premijer lige. Žigić je zamenio povređenog Aleksandra Hleba. U velikom derbiju Birmnigema Žigić je golom u 84. minutu doneo pobedu svom timu, prvu posle pet godina.

Birmingem siti je poveo golom Sebastijana Larsona iz penala u 12. minutu. Jedanaesterac je dosuđen posle prekršaja Ričarda Dana nad vezni fudbalerom Birmingema Bojerom. Vila je izjendačila preko Agbonlahora u 30. minuta, asistent je bio Klark. Najviši fudbaler na terenu postigao je pobedonsosni gol šest minuta pre kraja susreta posle dobrog centaršuta Kamerona Džeroma.