Ivanović levicom srušio “građane”! (VIDEO)

Ramiresov pokušaj izblokirao je Kompani, a na loptu je natrčao Ivanović i slabijom, levom nogom poslao je raketu u donji levi ugao Hartovog gola.

Golom Branislava Ivanovića u 32. minutu fudbaleri Čelsija pobedili su Mančester Siti u gostima sa 1:0 u derbiju 24. kola Premijer lige.

Ivanović je postigao veoma lep gol, sa ivice kaznenog prostora natrčao je na loptu i levom nogom je silovito poslao u donji levi ugao.

Počelo je burno pred golom gostiju – nesporazum Kejhila i Čeha umalo da skupo plati Čelsi, a u trećem minutu Negredo je iskosa sa leve strane šutirao preko gola.

U sedmom minutu Čelsi je došao do prve ozbiljne situacije pred golom Sitija – Kompani i Nastasić su smušeno reagovali, ali Vilijan nije uspeo to da iskoristi. Nedugo zatim Siti umalo nije poveo – Kolarov je oštro šutirao sa leve strane, a Ture je za pola koraka zakasnio da ćušne loptu u mrežu.

Domaći su imali inicijativu i umalo nisu došli do gola u 18. minutu – Matić nije želo da dira Turea u šesnaestercu kako ne bi skrivio penal, reprezentativac Obale Slonovače pronašao je Silvu na pet metara od gola, ali Španac šalje loptu pored desne stative.

Čelsi je uglavnom vrebao šansu iz kontri, ali imao je i odličnu poziciju iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je Luiz očajno zahvatio loptu i poslao je preko gola.

U 27. minutu ’Plavci’ su dočekali ono što su čekali – sjajno je otvorena kontra četiri na jedan, Vilijan je dodao levo do Ramiresa, ali njegov udarac odbranio je Hart. Potom je Vilijan pokušao makazicama, ali ništa od toga, gosti su propustili najbolju šansu na meču.

Navijači Čelsija već su naslutili kako će biti kažnjeni za taj promašaj, ali ih je umesto toga sačekala radost pet minuta kasnije – Ramiresov pokušaj izblokirao je Kompani, a na loptu je natrčao Ivanović i slabijom, levom nogom poslao je raketu u donji levi ugao Hartovog gola.

Tri minuta kasnije Eto u kontri nije dao dovoljno dobar pas, a potom je Azarov udarac odbranio Hart.

Usledio je Džekov šut preko gola i blaga inicijativa Sitija, ali bez velikih šansi. Ona je ponovo došla na suprotnoj strani – u 43. minutu Azar je predriblao Sabaletu na levoj strani i poslao loptu po zemlji, a Eto je natrčao i pogodio prečku.

Na početku drugog poluvremena videli smo novu veliku gužvu pred golom Sitija i suvišan potez Azara, a zatim i nedovoljno snažan pokušaj Vilijana.

U 51. minutu Siti je bio jako blizu izjednačenja, ali Tureov drop-kik iskosa sa leve strane prozujao je malo pored desne stative Čehovog gola. Igralo se u izuzetno visokom ritmu, a Matić je u 53. minutu fantastično šutirao sa oko 25 metara, ali nije imao sreće, pošto je lopta pogodila mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Čelsi je uveo utakmicu u nešto mirniji ritam, videli smo samo pokušaj Kolarova iz slobodnog udarca, kao i nekoliko ubacivanja u šesnaesterac, ali bez uspeha.

Ispostavilo se da je to bilo zatišje pred buru – u 67. minutu Vilijan je izveo korner, a Kejhil je posle odlične kretnje glavom šutirao i pogodio stativu.

Momentalno je Siti uzvratio. ali je Džeko traljavo šutirai posle lepog poteza Navasa. Jovetić, koji je u međuvremenu zamenio Negreda, vratio je loptu u peteracm ali je Kejhil bio priseban i otklonio je opasnost.

Siti je igrao sve bolje i u 73. minutu lako je mogao da izjednači, ali je Čeh iz roglja izvadio Silvin pokušaj iz slobodnog udarca. Dva minuta kasnije Kolarov je centrirao sa leve strane, a Silva je natrčao iz drugog plana i poslao loptu pored gola.