Het-trik Sadika u ubedljivoj pobedi nad Javorom! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana rezultatom 6:2 pobedili su Javor na domaćem terenu u 17. kolu Superlige Srbije.

Partizan je naneo Javoru prvi poraz posle pet utakmica bez takvog neuspeha i upisao treću pobedu u nizu u Superligi.

Crno-beli su prestigli Vojvodinu na drugom mestu tabele, ali i dalje mogu da padnu na treće mesto ukoliko Čukarički pobedi Rad u nedelju.

Gosti su krenuli silovito i poveli su već u drugom minutu golom Nikole Petkovića koji se odlično snašao, uhvatio Vladimira Stojkovića nespremnog i zatresao mrežu.

Ekipa Sava Miloševića uzvratila je za samo sedam minuta i golom Umara Sadika došla do izjednačenja. Sadik nije najbolje reagovao na ubačenu loptu, pogodio je golmana Javora, ali se lopta odbila do njega i ovoga puta napadač Partizana nije promašio.

Domaćin je nakon toga kontrolisao igru i u 15. minutu došao je do novog gola. Strelac je bio Bojan Ostojić koji je natrčao na loptu koju je iz kornera poslao Zoran Tošić.

U 35. minutu Sejduba Suma promašio je penal kome je prethodio faul Maričića nad Stevanovićem. Suma je šutirao preko gola.

Samo dva minuta kasnije mreža Javora se ponovo zatresla. Odličnu akciju napravio je Partizan u samo nekoliko poteza. Tošić je proigrao Sadika koji je bio precizan.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. Slabo je reagovala odbrana Javora, a Nemanja Miletić je to iskoristio i sproveo loptu u mrežu.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, Javor smanjuje na 4:2. Sjajno se u šesnaestercu Partizana snašao Mrkajić, još lepše je petom pronašao Krnića koji postiže gol.

U prvih desetak minuta drugog poluvremena Javor je imao dve dobre prilike, ali nije uspeo da ih realizuje, a kazna je stigla u 59. minutu u vidu novog gola Sadika koji je tako zabeležio het – trik.

Partizan je i pored ubedljivog vođstva napadao pa je došao do još jednog gola, a strelac je u 78. minutu bio mladi Filip Stevanović kome je ovo treći gol u prvenstvu.

Partizanu je ovo 11. pobeda u sezoni dok je Javor doživeo sedmi poraz. Crno – beli u narednom kolu gostuju Mačvi, a Javor će dočekati Radnički iz Niša.