Gol Krasića u pobedi Juventusa (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije, pošto su na svom stadionu pobedili Kataniju sa 2:0 (1:0).

Srpski reprezentativac Miloš Krasić postigao je vodeći gol za ’Staru damu’ u 35. minutu, pošto je posle centaršuta Del Pjera volejom sa 5m iskosa sa desne strane pogodio mrežu.

Drugi pogodak delo je 27-godišnjeg Simonea Pepea, koji je iskoristio asistenciju Kjelinija i već u 54. minutu rešio pitanje pobednika. U utakmicama odigranim u sredu Palermo je dobio Kjevo, a Inter je bio bolji od Đenoe.

Juventus, devetostruki osvajač Kupa, u potpunosti je nadigrao tim sa Sicilije i tako prekinuo neugodni niz od dva uzastopna ubedljiva poraza – od Parme 4:1 i Napolija 3:0.

Doduše, Katanija je u poslednjih 15-ak minuta nekoliko puta ozbiljno zapretila, ali nije uspela da savlada Bufona.

Trofej Kupa Italije brani Inter, koji je u prošlogodišnjem finalu pobedio Romu sa 1:0.