Fulam bez direktnog plasmana u Premijer ligu, protiv Derbija u plej-ofu (VIDEO)

Fudbaleri Fulama poraženi su od Birmingema u 46. kolu engleskog Čempionšipa sa 3:1 i nisu uspeli da izbore direktan plasman u Premijer ligu.

Tim Slaviše Jokanovića poklekao je pred ekipom koja se borila za opstanak, pa je Kardifu bio dovoljan i remi 0:0 sa Redingom da sačuva drugo mesto i direktno ode u englesku elitu.

Fulam je ovim porazom prekinuo i niz nepobedivosti od 23 utakmice i kao trećeplasirani ostaje u plej-ofu za ulazak u Premijer ligu.

Pored Jokanovićevog tima su tu još Aston Vila, Derbi i Midlsbro, a Fulam će igrati protiv šestoplasiranog Derbija.

Birmingem je poveo u 15. minutu golom Lukasa Jutkijeviča, Harli Din je duplirao prednost pred poluvreme u 43. minutu. Nadu je gostima u 84. minutu vratio Tom Karni kada je pogodio za 2:1, ali sve dileme otklanja Če Adams pet minuta kasnije.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović je odigrao ceo meč za goste.

Fulam je ostao treći sa 88 bodova, dok je Birmingem skočio na 19. mesto sa 46 bodova. Prvi iznad zone za ispadanje u niži rang je inače Bolton sa 43 boda, a iz Čempionšipa ispadaju Barton, Sanderlend i Barnsli.