Francuska: Biševac doneo pobedu PSŽ-u

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su na gostovanju ekipu Bresta sa 1:0 (1:0) u utakmici 21. kola francuskog prvenstva.

Povremeni srpski reprezentativac Milan Biševac doneo je veoma važnu pobedu Pari Sen Žermenu na gostovanju u Brestu (0:1). On je pogodak postigao u šestom minutu nakon kornera koji je izveo Kristof Žale.

Do pobede su ove večeri došli i najbliži konkurenti ekipi Karla Anćelotija, ali uz dosta muke.

Drugoplasirani Monpelje je održao tri boda zaostatka za Parižanima pogotkom u Olivija Žirua u poslednjem minutu meča. Žiru je u 31. minutu promašio jedanaesterac za svoju ekipu.

Lion je pobedom u finišu meča nad Dižonom (3:1) održao priključak sa vodećima. Domaćin je na Žerlanu do 61. minuta vodio golom Brijana, da bi Sanhar pola sata pre kraja meča doneo poravnanje. Ipak, veoma bitne bodove Lionu u finišu donose Gomis i Lakazet.

Nansi je došao do veoma važne pobede u Okseru (1:3), Tuluz je minimalnim rezultatom slavio nad Kaenom, dok su Lorijan i Sošo igrali 1:1. U toku je derbi meč između Lila i St. Etjena.

LIGA 1 – 21. KOLO

Okser – Nansi 1:3 (0:0)