FIFA U-20: Srbija – Urugvaj 0:1 (VIDEO)

Poraz “orlića” na startu Mundijalita

Reprezentacija Srbije porazom od Urugvaja počela je takmičenje na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina. Gol odluke postigao Pereiro u 57. minutu. Protiv Malija igramo 3. juna.

Poraz, definitivno, nismo zaslužili! Tim više konačnih 1:0 za Urugvaj na startu Svetskog prvenstva na Novom Zelandu imaju posebnu gorčinu.

Srbija je u prvom kolu Grupe D u Danedinu ostala bez ijednog boda, a zaslužila je barem jedan, ako ne i sva tri. Po šansama sigurno, ali i po igri.

Sve zajedno, nastup pulena selektora Veljka Paunovića u premijernom meču na Mundijalu može samo da bude podstrek za dalje i odlučujuće borbe za plasman u osminu finala.

Srbiji je u ovoj uzrasnoj kategoriji mesto među najboljih 16, utisak je posle prvih 90 minuta na šampionatu.

Dovoljne su bile dve nesmotrenosti u odbrani “orlića” za napadača Urugvaja Gastona Pereiroa. Kod prve se istakao Predrag Rajković, a kod druge, u 57. minutu, nije bilo spasa. Južnoamerikanci su postigli gol dovoljan za trijumf.

Perfekatn lob pas, neuspela ofsajd zamka i lopta je bila u našoj mreži.

Srbiji, sa druge strane, ni pet-šest zrelih prilika nije bilo dovoljno za pogodak.

Predvođena odličnim Andrijom Živkovićem, posebno u drugom poluvremenu, ređeli su se opasni napadi, šanse, ali je završnica bila vrlo loša. Ivan ŠaponjiĆ, Sergej Milinković-Savić i Marko Grujić propustili su najbolje prilike.

Urugvaj se branio svim raspoloživim snagama i odbranio.

U prvom meču Mali je savladao Meksiko 2:0 i tako se zbog više postignutih golova izdvojio na vrhu tabele posle prvog kola.

Srbija naredni meč igra 3. juna (u 09.00 po srednjeevropskom vremenu) upravo protiv afričke selekcije.