EURO 2012 Kvalifikacije: Srbija – Italija 1:1 (VIDEO)

Srbija i Italija ponovo remizirale 1:1, ali Estonija pobedila Severnu Irsku, pa “orlovi” u utorak moraju da savladaju Sloveniju.

Naša reprezentacija i “azuri” ponovo su igrali nerešeno. U utakmici Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012 u Beogradu, Srbija – Italija 1:1 (1:1). Strelci su bili Markizio u prvom minutu i Branislav Ivanović u 26.

Međutim, Srbi će u utorak u Mariboru morati da pobede “otpisanu” Sloveniju kako bi se domogli baraža za EURO 2012. Jer, Estonija je trijumfovala u Severnoj Irskoj 2:1 posle preokreta, golovima Konstantina Vasiljeva u 77. (iz penala) i 84. minutu.

Estonci imaju 16 bodova, jedan više od Srbije, ali i bolji skor u međusobnim susretima.

“Naši” i “azuri” kao da ne znaju da odigraju drugačije nego 1:1. Ako se izuzme neodigrani meč u Đenovi, prethodna četiri završena su upravo tim rezultatom, odnosno pet puta u prethodnih šest utakmica. Tako je bilo i u petak uveče u Beogradu.

Tek što je počela utakmica gosti su poveli. Đuzepe Rosi je primio loptu pored Nevena Subotića, a onda između Slobodana Rajkovića i Ljubomira Fejse uposlio Klaudija Markizija, koji se našao usamljen pred golmanom Bojanom Jorgačevićem. Priliku nije propustio – 0:1. Igrao se 54. sekund!

Srbija je izjednačila u 26. minutu preko Branislava Ivanovića. Korner sa desne strane izveo je Miloš Krasić, lopta se od glave defanzivca Čelsija odbila na 18 metara od gola, odakle je šutirao Zoran Tošić, a onda je ponovo reagovao Ivanović, iz sedećeg položaja joj je promenio pravac i prevario Đanliđija Bufona – 1:1.

Na tribinama stadiona Crvene zvezde bilo je oko 30 hiljada gledalaca.

“Planirao sam da ovde bude nerešeno…. Nadam se da možemo da pobedimo u Sloveniji”, poručio je Vladimir Petrović u razgovoru za RTS i dodao:

“Italija je dobra reprezentacija, što sam sve vreme govorio. Imali smo i mi šanse. Rezultat je realan”.