EURO 2012: Estonci kiksnuli na Farskim Ostrvima

Fudbaleri Farskih Ostrva ostvarili su jedan od najvećih uspeha u svojoj istoriji pošto su u utakmici Grupe C kvalifikacija za EURO 2012 pobedili Estoniju sa 2:0.

Estonci su prilično potcenili protivnika koji je u bližoj prošlosti mučio i veće ekipe od njih i odsustvo truda uz stav da će golovi sami ulaziti u mrežu Farana, obilo im se o glavu.

Jedni od konkurenata Srbije u Grupi C skrivili su jedanaesterac u 43. minutu koji je Benjaminsen pretvorio u gol. Samo četiri minuta kasnije već je bilo 2:0 a strelac je bio Hansen. Kada su Estonci u 57. minutu zbog isključenja Purija ostali sa igračem manje, znalo se da će bodovi ostati na severu Evrope i pored još jednog crvenog kartona, ovog puta za domaćeg igrača Justinusena u 88. minutu.

Nemačka je očekivano lako savladala Azerbejdžan sa 3:1 uz golove Ozila, Gomeza i Šurlea. Tim Joakima Leva sada ima ogromnih 10 bodova prednosti u Grupi A u odnosu na drugoplasiranu Belgiju.

Švedska je još jednom potvrdila da će predstavljati velikog protivnika Holandiji u Grupi E. Uz tri gola Zlatana Ibrahimovića i po jedan Kalstroma i Bajramija, Finska je ispraćena kući sa “petardom”.

U ovoj grupi je Mađarska bez mnogo problema savladala San Marino sa 2:0. Dok se Belorusija u Grupi D mučila sa Luksemburgom u meču koji je jedva dobila rezultatom 2:0, dotle je Bosna i Hercegovina prikazala lepu igru protiv Albanije.

Povele su komšije Srbije sa 1:0 golom Medunjanina u 67. minutu, da bi od 87. igrače sa igračem više jer je isključen Lila. Konačan rezultat postavio je nekadašnji fudbaler Partizana a danas uzdanica banjalučkog Borca Darko Maletić.