Dve asistencije Kostića za plasman Ajntrahta u osminu finala Lige Evrope! (VIDEO)

Fudbaleri Salcburga i Ajntrahta odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) u naknadno odigranom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Prošlogodišnji polufinalista ovog takmičenja odbranio je velikih 4:1 iz prve utakmice, pa ga od ponavljanja prošlogodišnjeg uspeha deli samo još jedna prepreka.

“Bikovi” su od samog starta pokušavali da napadima i presingom stave izabranike Adolfa Hitera na muke i to im je pošlo za rukom već u 10. minutu.

Kapiten Andreas Ulmer je primio pas na ivici kaznenog prostora, a zatim snažnim udarcem savladao Kevina Trapa i dao nadu svima na Red Bul areni da mogu do čuda.

Domaći su nakon vodećeg gola mogli do bar još jednog, ali golman gostiju je briljirao u tim momentima.

Kazna je stigla u 30. minutu, kada je Filip Kostić odlično centrirao, a Andre Silva rutinskim udarcem glavom savladao Cicana Stankovića.

Mogao je Ajntraht do potpunog preokreta, ali kontranapade nisu uspevali na pravi način da iskoriste.

U 72. minutu Soboslaj je izveo korner, a najviši u skoku je bio Onguene, za novu nadu domaćih.

Ipak, sve je bilo rešeno u 83. minutu, kada je Andre Silva, svojim drugim pogotkom, postavio konačnih 2:2.

U osmini finala Ajntraht će igrati protiv švajcarskog Bazela.