Dva gola Vlahovića nedovoljno za bod protiv Atalante (VIDEO)

Sjajan meč odigran je u Firenci u okviru 30. kola Serije A. Na kraju je Atalanta kao gost slavila 3:2 protiv Fiorentine, ali je briljirao srpski reprezentativni napadač.

Atalanta je mnogo bolje odigrala prvo poluvreme i postigla je dva gola. U oba navrata strelac je bio Duvan Zapata. Prvi put u 13, a potom i u 40. minutu. Na poluvremenu delovalo je da će tim koji se bori za Ligu šampiona lagano nastaviti seriju pobeda u šampionatu.

Ali u drugom poluvremenu potpuno drugačija Fiorentina. Tačnije, na scenu je stupio Dušan Vlahović. Prvo je u 57. minutu na asistenciju Kaseresa zatresao mrežu gostiju i vratio Ljubičaste u igru. A onda u 66. minutu sjajna akcija Kuamea, koji je na kraju proigrao srpskog napadača, a bivši igrač Partizana rutinski je zatresao mrežu i došao do brojke od 15 golova u Seriji A, čime je došao na deobu petog mesta na listi strelaca.

Međutim, to nije bilo dovoljno ni za bod. Jer u 70. minutu dosuđen je jedanaesterac za Atalantu, koji je u gol pretvorio Josip Iličič. U gol vredan tri boda i nastavak trke za Ligu šampiona.

Ovom pobedom Atalanta se vratila na četvrto mesto i ima 61 bod, jedan manje od Juventusa, dva od Milana, i dva više od petoplasiranog Napolija. Fiorentina je 15. sa 30 bodova i ima osam bodova više od Kaljarija koji je prvi u zoni ispadanja.