Dva gola Uroša Đurđevića nedovoljna da Sporting izbegne poraz (VIDEO)

Nekadašnji golgeter Partizana postigao je dva gola, ali je njegov tim ipak ostao bez bodova.

Fudbaler Sportinga iz Hihona Uroš Đurđević bio je dvostruki strelac za svoj tim na gostovanju Las Palmasu (2:3), i to nakon što je golove dao u razmaku od 11 minuta.

Najpre je Đurđević u 24. minutu iskorisio kazneni udarac koji je sam iznudio, da bi u 35. pobegao odbrani Las Palmasa i rutinski još jednom zatresao mrežu. Doduše, prilikom tog gola radio je i VAR.

Bili su to 7. i 8. gol Đuđrevića u ovom šampionatu čime se izjednačio na listi najboljih strelaca sa Kastrom iz Kartahene i De Tomasom iz Espanjola.

Iako je vodio 2:0, Sporting je do kraja meča primio tri gola i doživeo poraz. Golove za Las Palmas u nastavku su dali Rober u 54. i 56. minutu, odnosno, Espiau Ernandes u 84. za konačan trijumf.