Dva gola Mitrovića za čelo liste strelaca Čempionšipa! (VIDEO)

Fulam se novim trijumfom dodatno primakao vodećoj trojci i zadršao šansu za direktnu promociju u Premijer ligu, iako je ona u domenu teorije.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović blistao u pobedi njegovog Fulama nad Šefild venzdejom (5:3) u 45. kolu Čempionšipa, jer je sa kapitenskom trakom na ruci postigao dva gola i zabeležio je asistenciju.

Prvo se sjajno “otvorio” u 26. minutu i dobio pravovremen pas, a onda rutinski realizovao priliku. Na taj način je duplirao prednost “kolibara” na 2:0, budući da je prethodno protivničku mrežu pogodio Kebano Neskens.

A odlično prvo poluvreme Mitrović je krunisao 15 minuta kasnije, kada je realizovao penal, iako se okliznuo prilikom izvođenja. Ipak, to ga nije omelo, budući da je gađao po sredini i prevario je golmana Džoa Vajldsmita.

Sa dva gola izbio je na čelo liste strelaca jedne od najtežih liga sveta.

Ukupno sada na kontu ima 26, jedan više od Olija Votkinsa iz Brentofrda, čija je ekipa napravila veliki kiks.

Inače, Šefild je u nastavku meča uspeo da se koliko-toliko oporavi, pa je golom Nuhijua sa penala u 50. minutu smanjio na 3:1.

Zatim je Kebano vratio plus tri (4:1), ali su se onda gosti razgoropadili, te su sa dva brza gola vratili dramu u meč. Ipak, sve je to prekinuo Fulam u sudijskoj nadoknadi, pošto je Rid pogodio posle asistencije Mitrovića za konačnih 5:3!

Klub iz Londona trenutno je četvrti sa 80 bodova, jednim manje od Brentforda i dva manje od Vest Bromič albiona – obe ekipe su u pretposlednjem kolu doživele neočekivane poraze.

Međutim, da bi Fulam zauzeo drugo mesto koje vodi u elitu (prvo je već obezbedio Lids u petak uveče), potrebno je i da Brentford i VBA izgube u završnom kolu, a da Mitrović i saigrači ostvare pobedu u gostima kod Vigana.

Brentford će tada dočekati poslednjeplasirani Barnsli, dok će se Vest Brom, takođe kod kuće, sastati Kvins Park rendžersom.

U slučaju da završe na trećoj ili četvrtoj poziciji, igrači Skota Parkera će igrati u plej-ofu za plasman u Premijer ligu.