Dva gola Luke Jovića u remiju sa Majncom! (VIDEO)

Nastavlja se golgeterska serija Luke Jovića

Reprezentativac Srbije Luka Jović nastavio je sa sjanim igrama u dresu Ajntrahta iz Frankfurta.

Njegov tim je odigrao nerešeno, 2:2 na gostovanju Majncu u okviru 16. kola prvanstva Nemačke, a Jović je postigao oba gola za tim trenera Adija Hitera.

Dva puta je Majnc vodio i dva puta je Jović uspeo da postiugne pogodak za izjednačenje, a sve se dogodilo u prvih 45 minuta susreta. Tako je srpski napadač stigao do 12. ligaškog gola i deobe prvog mesta na listi strelaca sa Pakom Alkaserom.

Majnc je poveo u desetom minutu preko Šveđanina Robina Kaisona, ali je Ajntraht izjednačio u 31. minutu.

Bio je to dobar napad po levoj strani, reprezentativac Srbije Filip Kostić je odlično prošao, pronašao je Jovića u kaznenom prostoru domaćina i njemu nije bilo teško da loptu sa desetak metara smesti u mrežu Majnca.

Kaison je u 36. minutu još jednom doneo prednost domaćinu, ali Ajntraht se nije predavao. Nastavio je sa napadima i posle kornera u prvom minutu nadoknade prvog dela, Jović je bio najviši u skoku i odličnim udarcem glavom je matirao Robina Zentnera za 2:2.

Bio je to konačan ishod susreta iako je Majnc u 81. minutu imao dobru priliku za pobedu. Mijat Gaćinović je za Ajntraht odigrao 72. minuta, dok su Kostić i Jović odigrali svih 90 minuta.