Dortmund nastavio sa posrtanjima! (VIDEO)

“Milionerima” se ozbiljno smeši Cvajta

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda izgleda da nisu uspeli da razbistre glave i srede misli od katastrofalno odigranog prvog dela sezone.

Prolećni deo Bundeslige “milioneri” počeli remijem u Leverkuzenusu, a nastavili ga u sredu uveče porazom pred svojim navijačima od Augzburga – 0:1! Jirgen Klop gubi konce, a “društvo najboljih” polako izmiče.

Borusija je na poslednjem mestu sa 16 bodova, dva manje od Herte i Štutgarta, ali čak četiri od HSV-a, prvog kluba iznad crte.

Augzburg, iako je više od pola sata igrao sa igračem manje zbog isključenja Jankera, uspeo je da odbrani 1:0, stečenih golom Bobadilje u 50. minutu. Sa nova tri boda Augzburg se probio na četvrto mesto i sledi mu borba za Ligu šampiona.

Neven Subotić ušao je tek u 60. minutu.

Do zlata vrednih bodova stigao je Verder na gostovanju Hofenhajmu. Tim iz Bremena je pobedio 2:1 i u donjem delu tabele obezbedio kakvu-takvu sigurnost pred nastavak Bundeslige.

Sjajan rezultat napravio je Hamburger pobedivši u gostima Paderborn 3:0. HSV je pobegao iz crvene zone. Slobodan Rajković odigrao je svih 90 minuta, dok je Gojko Kačar na terenu bio nešto više od 25 minuta. I za “švabe” se može reći da su zadovoljile s obzirom da se iz Kelna vraćaju sa bodom – 0:0.

Bajer je uveličao sjajno veče gostiju. “Farmaceuti” su u Berlinu pobedili Hertu 1:0 golom Kislinga na početku drugog poluvremena.