Bundesliga: Subotić sa Borusijom osvojio titulu! (VIDEO)

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda osvojili su titulu u Bundesligu dva kola pre kraja nacionalnog šampionata.

“Milioneri” su stigli do sedme titule u nemačkom prvenstvu, a prve posle 2002. godine. Ekipa iz Dortmunda je dva kola pre kraja Bundeslige prva na tabeli sa 72 boda, dok je Leverkuzen drugi sa 64.

Dortmund je na svom terenu u 32. kolu Bundeslige savladao Nirnberg 2:0 golovima Bariosa u 32. i Levandovskog u 43. minutu.

Leverkuzen je na gostovanju poražen od Kelna 2:0, a oba gola za “jarčeve” dao Novaković u 67. i 83. minutu.

Frajburg je u gostima pobedio Hamburger 1:0, a jedini gol na meču postigao je Sise u 16. minutu.

Štutgart je u gostima bio bolji od Hofenhajma 2:1. Golove za Štutgart dali su Kakau u 63. i Zdravko Kuzmanović sa penala u 68. Jedini strelac za domaći tim bio je Mlapa u 14. minutu.

Bajern je pobedio Šalke 4:1. Golove za minhenski klub postigli su Roben u šestom, Miler u 13. i 84. i  Gomez u 19. minutu. Gosti su do jedinog pogotka stigli autogolom Badštubera u osmom minutu. Bajern je preuzeo treće mesto na tabeli sa 59. bodova.

Menhengladbah je bio bolji od Hanovera 1:0, dok je Majnc bio siguran protiv Ajntrahta 3:0.