Brazil i Švajcarska remizirali, Srbija na čelu grupe! (VIDEO)

Fudbaleri Brazila odigrali su nerešeno sa Švajcarskom 1:1 u prvom kolu Grupe E Svetskog prvenstva u Rusiji.

Strelac za Brazil bio je Filip Kutinjo u 20. minutu, dok je za Švajcarsku gol postigao Steven Zuber u 50. minutu.

Prvih pola sata meča proteklo je u znaku Brazila. Konstantni napadi u prvih 15 minuta urodlili su plodom.

Odbrana Švajcarske je odbila jedan šut Brazilaca, ali je lopta došla do Felipea Kutinja koji se našao sam na ivici šesnaesterca i u svom prepoznatljivom stilu matrirao golmana Zomera. Da gol bude još lepši – lopta je potkačila i stativu.

Nakon pola sata igre i Švajcarska se oslobodila pritiska i krenula u napade koji su se ipak završavali i pre same realizacije.

Ono što nisu uspeli da urade u finišu prvog, Švajcarci su uradili na početku drugog poluvremena. Samo pet minuta po povratku na teren su preko Stivena Zubera došli do izjednačenja.

Švajcarka je ivela korner, a Zuber je bio najbolji u skoku i matirao Alisona. Brazilci su se žalili da je Zuber napravio faul u skoku, ali sudija nije želeo da proverava snimak i pokazao je na centar. Igrao se 50. minut.

Pritiskao je i Brazil, igralo se prilično grubo na obe strane, a napadi su se nizali na obe strane. Gledali smo sve u svemu zanimljiv meč u kome Brazilu nije polazilo za rukom da igraju svoju igru kratkih pasova jer su morali da se zaustave pred kaznenim prostorom, a sa druge strane je Švajcarska igrala upravo onako kako je trebalo – konkretno, organizovano i oslobođeno straha i impresije Brazilom.

Paulinjo je imao idealnu priliku u samom finišu meča da donese Brazilu pobedu, ali je mreža iza Zomerovih leđa ostala mirna. U petom minutu nadoknade Nejmar je izveo slobodan udarac, ali je Švajcarska imala sreće da sačuva mrežu i osvoji bod protiv velikog favorita.

U drugom kolu Švajcarska igra protiv Srbije, a Brazil protiv Kostarike.

Srbija je trenutno prva u grupi sa tri boda, slede Brazil i Švajcarska, a Kostarika je bez bodova poslednja. Mečevi drugog kola igraju se 22. juna.