Baraž za Bundesligu: Gaćinović golom sačuvao nadu Ajntrahtu!

Mijat Gaćinović sprečio da kapiten Marko Rus bude tragičar Ajntrahta!

Fudbaleri Ajntraht Frankfurta i Nirnberga remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) u prvom meču baraža za Bundesligu.

Ajntraht, koji je kao 16. završio nemačko prvenstvo i bio prvi iznad crte, ispod koje su Štutgart i Hanover direktno ispali u niži rang takmičenja, ugostio je trećeplasirani tim Cvajte, Nirnberg.

Malo je falilo da veliki tragičar bude kapiten Marko Rus koji je večeras igrao uprkos činjenici da mu je večeras dijagnostikovan rak.

Srećom tu je bio naš Mijat Gaćinović koji je anulirao autogol svog kapitena za konačnih 1:1.

Nirberg je igrao ultra defanzivno, u prvom poluvremenu nisu nijednom prišli golu, ali su poveli 1:0. Marko Rus je nespretnom intervencijom pogodio svoju mrežu za vođstvo gostiju i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom delu igre, domaći su zaigrali ofanzivnije i to im se isplatilo u 65. minutu. Odlični Mijat Gaćinović se u stilu vrhunskih golgetera sjajno snašao u šesnaestercu i pogodio za 1:1.

Srpski fudbaler je igru napustio pet minuta pre kraja, a promene rezultata nije bilo pa će u revanšu biti sve otvoreno.

Revanš meč na programu je u utorak u Nirnbergu.