Arhus u finalu plej-ofa za plasman u Ligu Evrope! (VIDEO)

Ekipa srpskog čuvara mreže Aleksandra Jovanovića bila bolja od Sonderjiskea u polufinalu.

Protivnik Kopenhagenu u finalu plej-ofa za plasman u Ligu Evrope biće Arhus, koji je večeras napravio podvig na gostovanju Sonderjiskeu u Haderslevu i ostvario plasman u finale – 0:2 (0:1). Prvi meč u Arhusu završen je rezultatom 2:2.

Utakmicu na Sajdbank Parku prelomio je trenutak iz nadoknade prvog poluvremena, kada su gosti poveli golom Niklasa Bakmana. Sve je bilo izvesno već u drugom minutu nastavka utakmice kada je Martin Pušić duplirao vođstvo gostiju.

Ipak, isti igrač je u 78. minutu zaradio drugi žuti karton, ali domaćin nije umeo da iskoristi brojčanu prednost na terenu, mada je na golu gostiju na visini zadatka bio i srpski čuvar mreže Aleksandar Jovanović.

Finalni meč između Kopenhagena i Arhusa igra se već u petak.