Adem Ljajić srušio Inter, Torino na šest bodova od Lige Evrope (VIDEO)

Nakon što je prvih mesec i po dana u 2018. godini bio “zakucan” za klupu za rezerve, Adem Ljajić je sada jedan od ključnih igrača Torina.

Fudbaleri Torina savladali su Inter 1:0 (1:0) u nedeljnom matineu 31. kola italijanske Serije A.

Junak “bikova” bio je srpski reprezentativac Adem Ljajić koji je matirao Samira Handanoviča sredinom prvog poluvremena.

Ivan Perišić je greškom bukvalno poklonio loptu De Silvestriju na desnoj strani terena, on probija do kaznenog prostora Intera i šalje poprečni pas na drugu stativu, gde je utrčao Ljajić i brzom egzekucijom zatresao mrežu gostiju. Tako je Ljajić okončao niz Torina od čak 24 godine bez pobede nad Interom na svom stadionu.

Inter je bolje otvorio meč i imao nekoliko sjajnih šansi u prvih 20 minuta, pogodili su “nerazuri” i prečku, ali su nakon primljenog gola sve vreme bili u podređenom položaju.

Trener Torina Valter Macari je tako dobio dugo čekanu osvetu protiv Intera zbog ekspresnog otkaza pre nekoliko sezona.

Treća uzastopna pobeda je približila Torino na šest bodova od mesta koje vodi u Ligu Evrope, a gol Ljajića je ugrozio plasman Intera u Ligu šampiona, jer Lacio sada ima šansu da prestigne “nerazure” na četvrtoj poziciji.

U sledećem mču Torino gostuje Kjevu, dok Inter ide na noge Atalanti u Bergamo.