Bez Sergeja u timu, Lacio poražen u Rimu (VIDEO)

Za Lacio nije nastupio ni Dušan Basta, dok je za goste Darko Lazović igrao od 85. minuta.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić nije nastupio za Lacio zbog suspenzije i to se i te kako osetilo u duelu protiv Đenove (1:2) na Olimpiku.

Đenova je šokirala “nebeskoplave” na “Olimpiku” i golovima nekadašnjeg člana Lacija Gorana Pandeva u 55. i Dijega Laksalta u 92. minutu odnela sva tri boda.

Jedini gol za “lacijale” delo je Marka Parola, koji je u 59. minutu iskoristio centaršut Kaseresa i doveo nebeskoplave do izjednačenja.

Kada se činilo da će se poslednji meč 23. kola završiti bez pobednika, vezista gostiju Laksalt iskoristio je jedno dugo dodavanje i nespretnu intervenciju odbrane domaćih i smesti loptu u mrežu za veliko slavlje gostujuće ekipe.

Tim golom, Đenovljani su došli do trijumfa posle dva izgubljena meča, dok je Laciju to drugi uzastopni poraz.

Lacio je ostao na trećem mestu na tabeli sa 46 bodova, dok je Đenova sada 13. sa 24, koliko ima i Kaljari.