U21 Kvalifikacije: Srbija – Italija 1:0 (VIDEO)

Mlada selekcija Srbije došla do možda i presudnih bodova u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo – 1:0

Italijani su strepeli od Đuričića, Markovića i Mitrovića, ali nisu računali na Gorana Čaušića, čiji je centaršut u 60. minutu bio koban za Azure, a zlata vredan za izabranike Radovana Ćurčića – 1:0 (0:0)

Orlići su pred ovaj meč bili jači rival na papiru, ali se to osetilo tek u nastavku meča. Azuri su imali i prvu veliku priliku na utakmici u 20. minutu, kada očajno postavljene Spajića i Nastasića umalo je kaznio Antonio Roci, koji je uspeo da lobuje istčalog Dmitrovića, ali je štoper Tuluza srećom uspeo da sustigne loptu i krajnjim naporom je ispuca u korner.

Prva prava akcija u domaćem sastavu viđena je tek u 27. minutu, kada je nakon sjajne kombinacije Markovića i Mitrovića sa ivice kaznenog prostora Brašanac isuviše slabo tukao ka golu Frančeska Bardija.

Golman Livorna je u finišu provog dela igre morao nešto više da strepi od svog kolege sa suprotne strane. U najboljoj prilici se u 39. minutu našao Lazar Marković koji je pogodio stativu Azura, ali je to bilo sve što smo videli u ovom delu meča.

Srbija je znatno odlučnije krenula u nastavku. Mitrović je konačno počeo da dobija upotrebljive lopte, a jedna takva bila je kobna po Azure. Centaršut Čaušića sa leve strane pao je u srce peterca, golgeter Anderlehta je loptu pokušao da skrene u gol Bardija i na taj način zbunio golmana italijanske reprezentacije. Bardi je ostao ukopan u mestu, a lopta odskočila u desni gornji ugao gostiju, za veliko slavlje na tribinama stadiona Metalca.

Sve našta su Italijani računali u ovoj utakmici palo je u vodu na isteku časa igre, pa gosti u nastavku nisu uspeli ozbiljnije da priprete Dmitroviću, čak ni nakon isključenja Markovića u 88. minutu.