Mitrović i Grujić starteri, pobede Fulama i Kardifa (VIDEO)

Napadač reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović i vezista Marko Grujić bili su starteri u svojim timovima koji su upisali važne pobede u borbi za povratak u Premijer ligu.

U subotu je odigrano sedam mečeva 32. kola Čempionšipa. Srpski fudbaleri na pozajmicama Aleksandar Mitrović u Fulamu i Marko Grujić u Kardifu, imali su zapažene uloge u svojim timovima koji su upisali važne pobede u borbi za povratak u Premijer ligu.

Fulam, koga sa trenerske klupe predvodi srpski trener Slaviša Jokanović, kod kuće je slavio rezultatom 2:0 protiv Aston Vile.

Rajan Sesinjon je svojim 12. golom u sezoni doveo domaćine u vođstvo, da bi konačan rezultat postavio Flojd Ejite sa skoro polovine terena.

Napadač reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović bio je starter i igrao je do 79. minuta kada je zamenjen. Iako se nije upisao u strelce, stvarao je odlične šanse, odlično vodio duele sa legendarnim Džonom Terijem, tako da je aplauzom ispraćen na klupu.

Kardif je zabeležio trijumf (1:0) nad ekipom Midlzbroa, a čovek odluke je bio Morison u 33. minutu. Srpski fudbaler Marko Grujić se ponovo našao među starterima, a svojim saigračima je stvorio i dve šanse, koje nisu uspeli da iskoriste.

Igrao je do 70. minuta kada ga je zamenio Liok Damur.

Rezultati ostalih mečeva:

Birmingem – Milvol 0:1 (Oniedinma 77)

Barton – Notingem Forest 0:0

Kardif – Midlsbro 1:0 (Morison 33)

Fulam – Aston Vila 2:0 (Sesinjon 52, Ajite 71)

Preston – Vulverhemtpon 1:1 (Braun 52, Kosta 61)

KPR – Bolton 2:0 (Linč 72, Smit 90+1)

Sanderlend – Brentford 0:2 (Mokotjo 13, Maupej 28)

Tabela:

Na tabeli Čempionšipa vodi Vulverhempton sa 72 boda. Kardif je sada drugi sa 61, dok je Aston Vila pala na treće mesto sa 59 bodova. Slede Derbi Kaunti sa 58 i Fulam Slaviše Jokanovića koji ima 55. Bristol Siti je na 6. mestu sa 52 boda (uz utakmicu manje).

Dve prvoplasirane ekipe ulaze u Premijer ligu, dok će klubovi od trećeg do šestog mesta igrati plej-of, u kojem će se pobednik plasirati u elitni rang engleskog fudbala.