Grupa D: Australija – Gana 1:1 (VIDEO)

Australija sa desetoricom do boda sa Ganom. Remi po meri Srbije

Fudbaleri Gane i Australije podelili su bodove rezultatom 1:1 na stadionu Rojal Bafokeng u Rustenburgu. “Kenguri” su poveli golom Holmana u 11. minutu, a izjednačenje “crnim zvezdama” doneo je Asamoa Gijan desetak minuta kasnije, ponovo iz penala koji je dosuđen zbog igranja rukom Harija Kjuela nakon kojeg je bivši fudbaler Liverpula isključen.

Nakon uvodnog ispipavanja snaga Marko Brešano je u 11. minutu uputio ne preterano opasan slobodan udarac koji je Kingson ispustio, a Bret Holman iskoristio poklon za vođstvo od 1:0!

Ipak, petnaest minuta kasnije Gana stiže do izjednačenja. Šut Mensaha pogodio je Harija Kjuela na gol liniji u ruku, a sudija Roberto Roseti odmah se uhvatio za džep da bi pokazao crveni karton zvezdi “kengura”. Asamoa Gijan je ponovo bio siguran izvođač najstrože kazne – 1:1.

Neposredno pred poluvreme Mark Švarcer je fantastičnom intervencijom ostavio Australijance u igri nakon lukavog šuta Kevina Prinsa Boatenga.

Reprezentativci Gane žustro su krenuli u drugom poluvremenu, Gijan je pokazao zašto je najopasniji igrač “crnih zvezda” i sa 16 metara izmamio je novu paradu Švarcera. Napadi su se nastavili, ali su se uglavnom završavali nepreciznim šutevima. Luk Vilkšir je u 72. minutu propustio fantastičnu šansu da donese prednost “kengurima”, međutim Kingson se iskupio za svoj kiks iz prvog poluvremena, a na odbijenu loptu loše je reagovao Džošua Kenedi.

Mensah je u finišu meča imao dobru priliku kada je na drugoj stativi neometan glavom šutirao preko gola, a zatim je i rezervista Kvinsi Ovusu Abeje uputio solidan udarac sa distance koji je Švarcer boksovao u korner.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih šansa pa je meč završen rezultatom iz prvog poluvremena, a Gana je ovim bodom otišla na vrh grupe D, jednim više od reprezentacija Nemačke i Srbije koje imaju tri boda. Na začelju se nalazi Australija sa jednim bodom.