EURO 2012 Kvalifikacije: Srbija – Farska Ostrva 3:1 (VIDEO)

Srbija sve bliža baražu

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je na stadionu Partizana selekciju Farskih Ostrva 3:1 (2:1) u kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Jovanović i Tošić su u prvoj polovini prvog dela doneli 2:1, Farani su smanjili posle sjajne akcije i gola Benjaminsena, ali je pobedu potvrdio Kuzmanović golom sa 25m.

Naš nacionalni tim je u dosadašnjem delu kvalifikacija u Grupi C odigrao osam mečeva i osvojio 14 bodova te je sada drugi na tabeli sa bodom više od Estonije i tri boda više od Slovenije.

Meč u Humskoj 1 ima istorijski značaj za kapitena Dejana Stankovića koji će odigrati tačno 100 meč u reprezentativnom dresu čime će postati tek drugi fudbaler kome je to uspelo, posle Save Miloševića.

Selektor Vladimir Petrović je za duel sa Farskim Ostrvima napravio samo jednu izmenu u timu u odnosu na duel sa Severnom Irskom od pre četiri dana. Umesto Slobodana Rajkovića štoperski tandem sa Nevenom Subotićem činiće Milan Biševac.

Prvu ozbiljnu akciju Srbija je napravila u drugom minutu kada je posle akcije po levoj strani Bane Ivanović odlično ubacio loptu u peterac, ali je lopta ipak preletela dobro postavljenog Marka Pantelića.

Ipak, samo tri minute kasnije Srbija je povela 1:0. Kolarov je ubacio loptu sa leve strane, ona se odbila od defanzivca gostiju u peterac gde je neodlučnost golmana Torgarda i jednog štopera iskoristio Milan Jovanović i glavom loptu poslao u mrežu.

Nastavila je Srbija sa napadima. Ubrzo se Pantelić našao u dobroj poziciji ali se slabo snašao, da bi potom sa 18 metara šutirao Zoran Tošić koji je prvi put u kvalifikacijama promašio okvir gola.

I u narednim minutima meča Srbija je kontrolisala loptu, stezala obruč oko kaznenog prostora gostiju, ali osim nekoliko centaršuteva do kojih nije stigao Pantelić, nije bilo uzbudljivijih situacija.

Inicijativa “Orlova” isplatila se u 22. minutu. Tošić je desetak minuta ranije promašio ceo gol, ali je ovaj put namestio levicu. Aleksandar Kolarov je po ko zna koji put ubacio loptu u kazneni prostor gde je na oko 12 metara od gola igrač CSKA uhvatio sjajan drop-kik i zakucao loptu za 2:0.

Do sledeće izglednije šanse čekalo se 10 minuta kada je Jovanović prošao po levoj strani, oklevao je da u sredini proigra Pantelića koji je bio previš statičan pa je iza njega pronašao kapitena Stankovića, ali se jubilarac predugo nameštao na šut te su defanzivci Farskih Ostrva stigli da intervenišu.

Međutim, usledilo ne nekoliko minuta opuštanja u redovima srpskog tima, nekoliko početničkih grešaka koje su Farani odmah kaznili u 37. minutu. Konačno su došli organizovano ispred kaznenog prostora, Holst je sjajnim pasom prebacio Subotića, a loptu je ispred peterca grudima smirio Benjaminsen i rutinski je poslao ispod Jorgačevića za 2:1.

Usledila je serija zvižduka sa tribina stadiona Partizana. Pet minuta pre kraja Jovanović je ponovo bio u dobroj šansi da savlada Torgarda, ali mu je posel odlične akcije pobegla lopta. U poslednjem minutu prvog poluvremana ponovo su zapretili Farani udarcem pored stative, a selektor Petrović je zbog povrede morao da izvede Milana Biševca koga je zamenio Nenad Tomović.

Drugo poluvreme naši reprezentativci su otvorili serijom napada i šuteva ka golu rivala, ali je golman Torgard uz mnogo muke uspeo da sačuva svoju mrežu. Inače, selektor Srbije je na poluvremenu izveo iz igre Dejana Stankovića koga je zamenio Radosav Petrović.

Međutim, ponovo je usledio pad u igri i nekoliko prilika za Farska Ostrva koja su u 59. minutu mogla i do izjednačenja, ali je posle kornera Baldvison sa svega nekoliko metara očajno šutirao preko gola.

Ova šansa rivala probudila je ponovo “orlove” koji su zaigrali ofanzivnije, ali nisu uspevali da probiju organizovanu odbranu gostiju. Ali, u 69. minutu Srbija konačno vraća dva gola prednosti. Posle još jednog dugog napada lopta se odbila do Zdravka Kuzmanovića na oko 30 metara od gola rivala, igrač Štutgarta sa namestio i sjajnim golom doneo 3:1.

Smirili su tempo igre naši fudbaleri u nastavku, kako bi onemogućili rivala da ponovo iz kontre ugrozi Jorgačevića, a osam minuta pre kraja Pižon je umesto Ninkovića na teren uveo Ljubomira Fejsu.

Dva minuta kasnije Tošić je ‘promešao’ odbranu Farana po levoj strani, stigao do peterca, izbacio jednog rivala, ali je njegov snažan šut levom nogom po zemlji završio na stativi. U 90. minutu okvir gola pogodio je i sjajni Aleksandar Kolarov koji je dobio odličnu loptu na levoj strani kaznenog, a on iz punog trka levom nogom šutirao po zemlji, ali je takođe samo zatresao stativu.