This Day in History: 2001-03-24

Kvalifikacije za SP 2002: Jugoslavija – Švajcarska 1:1

Na današnji dan, 24. marta 2001. fudbalska reprezentacija Jugoslavije remizirala je protiv selekcije Švajcarske (1:1) u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2002. u Japanu i Južnoj Koreji.

Na stadionu Partizana, pred oko 35.000 gledalaca, “plavi” su poveli u 69. minutu zahvaljujući velemajstorski izvedenom slobodnom udarcu Siniše Mihajlovića sa 25 metara.

U 84. minutu, posle nesmotrenosti golmana Aleksandra Kocića i odbrane “plavih”, Stefan Šapuiza je glavom zatresao mrežu domaćina.

Selektor “plavih” Milovan Đorić nije uspeo da zabeleži pobedu na svom debiju, dok je beogradska publika nezadovoljna rezultatom i igrom u više navrata skandirala “Đoro odlazi”.