Prijateljska utakmica: Izrael – Srbija 0-2 (VIDEO)

Sjajna Srbija zasluženo pobedila Izrael

Fudbaleri Srbije zasluženo su trijumfovali u prvom meču u 2011. godini savladavši Izrael u prijateljskom duelu u Telavivu sa 2:0. Strelci za “orlove” bili su Zoran Tošić i Veseljko Trivunović.

Selektor Vladimir Petrović posle 90 minuta na stadionu Blumfild može da bude izrazito zadovoljan igrom svojih izabranika jer su tokom celog meča kontrolisali igru i stvarali šanse.

Pižon je u startnu postavu odlučio da uvrsti Milana Biševca i upari ga sa Nevenom Subotićem, dok su na desnom i levom boku standardno bili Bane Ivanović i Aleksandar Kolarov.

Vezni red je pretrpeo nekoliko promena u odsustvu povređenog kapitena Dejana Stankovića i Milana Jovanovića koji nije dobio poziv, pa su tako u sredini mesto zauzeli Nenad Milijaš, Radosav Petrović, Zoran Tošić i kapiten tokom prvog poluvremena Miloš Krasić.

Ispred njih Adem Ljajić je maestralno predstavljao sponu između veznog reda i Dragana Mrđe, a kasnije i Marka Pantelića, dok je na golu odlično odradio posao Bojan Jorgačević.

Već u prvih 10 minuta bilo je jasno da će “orlovi” imati dominantnu ulogu posle odlične prilike Tošića u režiji Mrđe. Napadač Siona se i sam našao u šansi na sjajnu asistenciju Ljajića, međutim, mreža je ostala netaknuta posle dobre intervencije Ouatea. Golman Izraela ništa nije mogao u 23. minutu kada je “Bambi” iz prve završio akciju Srbije posle Ivanovićevog centaršuta – 1:0.

“Orlovi” su u sledećem napadu došli do nove kolosalne šanse, ipak, Mrđa nije iz teškog ugla uspeo da sprovede loptu u mrežu posle Krasićevog centaršuta, a zbunjeni domaćin se zahvaljujući malom nesporazumu u timu Srbije prvi put našao ispred Jorgačevića tek pred sam kraj poluvremena.

Selektor Srbije u drugom poluvremenu je odlučio da pruži priliku Kuzmanoviću, Injcu i Trivunoviću koji su u igru ušli umesto Krasića, Milijaša i Petrovića, a fudbaler Štutgarta preuzeo je i kapitensku traku.

Prvo uzbuđenje u drugom delu igre viđeno je u 55. minutu kada je Mrđa po drugi put na meču izašao ispred Ouatea, a golman Izraela opet sprečio napadača Siona da postigne pogodak.

U 65. minutu Mrđa i Ivanović su ustupili mesto na terenu Tomoviću i Panteliću, a desetak minuta kasnije “orlovi” stižu do 2:0. Trivunović je u drugom nastupu u srpskom dresu sjajno raspalio po lopti sa dvadesetak metara i pogodio donji levi ugao Ouatea za 2:0.

Srbija nije stala sa napadima i preko Tošića je propustila novu kolosalnu šansu, a nakon prodora Obradovića i prelepog dodavanja petom Pantelića priliku za treći gol “orlova” imao je Ljajić, međutim, ofanzivac Fiorentine je bio neprecizan pa je meč završen rezultatom 2:0.