Poraz ‘Đavola’ u Njukaslu (VIDEO)

Junajted ostaje na drugoj poziciji sa 16 bodova manje od vodećeg Mančester Sitija.

Fudbaleri Njukasla pobedili su Mančester Junajted kod kuće rezultatom 1:0, u okviru 27. kola Premijer lige.

Pogodak vredan velike pobede Svraka postigao je Met Riči u 65. minutu, posle prekida i sjajnog dodavanja Gejla. Sa ta tri boda ekipa Rafaela Benitesa je pobegla iz zone ispadanja i sada sa 28 bodova zauzima 13. poziciju.

Junajted, sa druge strane, ostaje na drugoj poziciji sa 56, 16 manje od vodećeg Mančester Sitija, a četiri više od trećeplasiranog Totenhema.

Menadžer Junajteda Žoze Murinjo ni u sedmom pokušaju nije uspeo da ostvari pobedu na Sent Džejms Parku u Premijer ligi.

Gosti su u nekoliko navrata imali sjajne šanse. U prvih 45 minuta, Marsijal je propustio situaciju jedan na jedan sa Dubravkom, a isti igrač je i nešto kasnije bio neprecizan iz izgledne prilike.

U drugom poluvremenu je i Aleksis Sančes mogao da zatrese mrežu Njukasla, ali je u odsudnim trenucima oklevao da šutira na prazan gol, pa je na kraju izblokiran.

I u poslednjim momentima meča, Đavoli su mogli da izbegnu poraz, šutirao je Kerik, ali je Dubravka još jednom dobro reagovao i praktično na debiju za novi tim izrastao u junaka meča.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić utopio se u sivilo veznog reda Junajteda, a Murinjo je tokom meča zamenio njega, Pola Pogbu i Džesija Lingarda.

U narednom kolu, 25. februara Murinjov tim očekuje veliki derbi sa Čelsijem na Old Trafordu, dok će Njukasl gostovati Bornmutu.