Dva gola Milinković-Savića u remiju protiv Atalante! (VIDEO)

Fenomenalan fudbal na stadionu Azzurri d’Italia u Bergamu.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić postigao je dva gola za Lacio u uzbudljivom remiju protiv Atalante – 3:3.

Atalanta je sjajno otvorila poslednji meč 17. kola Serije A i već na polovini prvog poluvremena imala dva gola prednosti, zahvaljujući golovima Kaldare u 19. i Iličića u 22. minutu.

Međutim, gosti iz Rima uspeli su da se nekako regrupišu i zahvaljujući golovima Milinković-Savića u 27. i 35. minutu stignu do izjednačenja.

I u drugom poluvremenu viđeno je dosta uzbuđenja, a već u 50. minutu Atalanta golom Iličića iz jedanaesterca ponovo stiže do prednosti – 3:2.

U 70. minutu je zahvaljujući video tehnologiji poništen pogodak domaćoj ekipi, zbog nedozvoljene ofsajd pozicije strelca Kaldare, a to kao da je bio stimulans “nebesko-plavima” koji preko Luis Alberta u 79. minutu ponovo poravnavaju rezultat.

Pri kraju meča, zbog protesta je isključen trener gostiju Simone Inzagi.

Lacio je i dalje peti na tabeli sa 33 boda, dok je Atalanta sada na 7. mestu sa 24 boda.

U narednom kolu (22/23. decembra) Lacio dočekuje Krotone, dok Atalanta ide na noge ranjenom Milanu.