Đukić izvlači Kordobu iz opasne zone! (VIDEO)

Andalužani su upisali prvi trijumf u Primeri na svom terenu od početka sezone

Kordoba Miroslava Đukića izvojevala je zlata vrednu pobedu u derbiju začelja 17. kola Primere.

Srpski trener vodio je svoj tim do pobede nad Granadom – 2:0, prve koju je tim sa juga Španije ostvario na svom terenu ove sezone!

Kordoba je već sredinom prvog poluvremena uspela da postigne pogodak čime je sebi znatno olakšala posao u nastavku. Nabil Gilas odlično je reagovao nakon centaršuta po zemlji i preciznim udarcem po zemlji matirao je golmana gostiju u 17. minutu.

No, nije se Đukićev tim zadovoljio minimalnom prednošću, te je u samom finišu prvog dela igre uspeo da udvostuči vođstvo. Minut pre isteka tog dela igre prednost Kordobe duplirao je Florin Andone i tada je postalo jasno da će publika u Andaluziji konačno imati povoda za radovanje.

Napadali su gosti u drugom poluvremenu, češće imali su loptu u svojim nogama i više puta su pretili od rivala, ali nisu uspeli da postignu čak ni počasni pogodak, pa Kordoba dolazi do izuzetno važne pobede u borbi za opstanak i prve na svom stadionu  posle devet mečeva ove sezone.

Kordoba sada ima 14 bodova i zauzima 18. mesto na tabeli sa samo bodom manje od Levantea koji je prvi van opasne zone, dok se Granada sa bodom manje nalazi jedno mesto ispod. Ekipa Miroslava Đukića u narednom kolu gostuje Rajo Valjekanu, a Granada će na svom terenu dočekati Real Sosijedad.