Zoran Tošić nastavio golgetersku seriju!

Treće kolo zaredom u ruskom šampionatu, srpski vezista golom utabao put Armejcima do osvajanja tri boda

Srpski reprezentativac Zoran Tošić se upisao u listu strelaca i treće kolo zaredom, a njegov CSKA je upisao nova tri boda.

Armejci su razbili Krila Sovjetov sa 3:0 i nastavili da hvataju priključak za vodećim rivalima, posle slabog starta i dva poraza na početku prvenstva.

CSKA je poveo već u 6. minutu golom letonskog veziste Aleksandrsa Kaune. Da bi u 41. minutu, Tošić duplirao prednost i stavio tačku na dilemu oko pitanja pobednika.

Džagojev je sjajnom dubinskom loptom grunuo Tošića u vatru. Krenuo je golman Krila na loptu, krenuo i Tošić, Srpski vezista je bio za dlaku brži, predriblao je gostujućeg čuvara mreže, zatim prošao i još jednog defanzivca i rutinski poslao loptu u mrežu. Pobedu je overio 19-godišnji nigerijski napadač Ahmed Musa, pokazavši da bi mogao da bude dostojna zamena za teško povređenog Sejdua Dumbiju.

Nešto ranije, Amkar i Krasnodar su podelili bodove. Gosti su poveli tako što je sjajni Jermen, Jura Movsisjan postigao dva pogotka u intervalu od 21. do 25. minuta. Ipak, domaći su uzvreatili istom merom i do kraja poluvremena uspeli da poravnaju rezultat protiv Muslinovog tima. Uprkos vatrenom prvom delu, u nastavku nije bilo golova pa je meč završen identičnim rezultatom kao na poluvremenu. Za domaće je ceo meč odigrao Nikola Mijailović, dok je Muslin u 78. minutu pružio priliku Dušanu Anđelkoviću.