Žigić presedeo na klupi prvi meč plej-ofa

Birmingem Nikole Žigića poražen na gostovanju Blekpulu (0:1) i moraće u revanšu da juri prednost izabranika Ijana Holoveja

U drugom polufinalnom meču plej-ofa u Čempionšipu, fudbaleri Blekpula pobedili su na svom terenu Birmingem našeg Nikole Žigića sa 1:0 i stekli lepu prednost pred revanš koji će biti odigran u sredu.

Auto-gol odluke postigao je Kurtis Dejvis minut pre kraja prvog poluvremena. Defanzivca gostiju lopta je pogodila u nogu posle šuta Tomasa Insa, promenila pravac i prevarila golmana Plavaca.

Blekpul je uspeo da postigne još jedan gol, i to u 77. minutu, međutim, arbitar ga je ispravno poništio, pošto je Kevin Filips bio u dubokom ofsajdu kada je glavom smestio loptu u mrežu.

Domaćini su sasvim zasluženo slavili. Igrali su hrabrije, ofanzivnije, imali više loptu u posedu… S druge strane, gosti su od prvog do poslednjeg minuta kalkulisali i više brinuli o svojoj mreži, koju, na kraju, nisu uspeli da sačuvaju.

Nikola Žigić je čitav meč presedeo na klupi.

U prvom polufinalnom okršaju, Vest Hem je u četvrtak nadigrao Kardif u gostima sa 2:0 i praktično osigurao plasman u finale.