UEFA Liga Evrope: Partizan na krilima Živkovića slavio u Augsburgu! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u gostima Augsburg sa 3:1 u drugom kolu Lige Evropa i tako izbili na prvo mesto tabele Grupe L kao jedini tim sa dve pobede iz dva kola.

Dvostruki strelac za Partizan bio je Andrija Živković, u 31. i 62. minutu, a treći pogodak je autogol Đi Dong-Vona.

Gol za Augsburg postigao je Raul Bobadilja u 57. minutu.

Partizan je od 64. minuta igrao sa desetoricom, jer je Aleksandar Subić dobio drugi žuti karton.

U drugoj utakmici Grupe L, Alkmar je na svom terenu pobedio Atletik Bilbao 2:1 i došao do svoje prve pobede. Španski tim je u prvom kolu pobedio 3:1.

Partizan 22. oktobra dočekuje Atletik Bilbao, a Alkmar Augsburg.

Partizanu je ovo bila prva pobeda u Nemačkoj u takmičarskim utakmicama i prva pobeda u gostima u Ligi Evropa ikad.

Šampion Srbije poveo je kada je Stefan Babović na sredini terena poslao dug pas unapred, a Živković je prihvatio loptu, prevario dvojicu čuvara, ušao u šesnaesterac i sa same ivice prebacio loptu na levu nogu i sjajno savladao Marvina Hica. Partizan je u prvom poluvremenu ostao bez Abubakara Oumarua, koji je morao da izađe zbog povrede.

Augsburg je krajem prvog i početkom drugog poluvremena imao seriju šansi, ali je golman Živko Živković u dva navrata spasao „siguran” gol, a Bobadilja je šutirao preko gola.

Partizan je poveo sa 2:0 posle kornera koji je izveo Živković, a Đi se nije snašao i greškom je smestio loptu u mrežu za još veće vođstvo crno-belih.

Augsburg je smanjio kada je Bobadilja primio loptu pri vrhu šesnaesterca, spustio je na levu stranu do Halila Antiltopa, koji je navukao dvojicu čuvara na sebe, a onda je vratio Bobadilji, koji je sigurno savladao Živkovića.

Kratko je trajala nada domaćih jer je pet minuta kasnije Marko Jevtović pokupio slobodnu loptu, centrirao na drugu stranu do Živkovića, a on je iz šesnaesterca snažno udario, da bi lopta u letu zakačila jednog odbrambenog igrača, promenila pravac i završila u mreži. To je bio treći gol na utakmici u razmaku od devet minuta.

Samo dva minuta kasnije, Partizan je ostao sa 10 igrača jer je Subić napravio grub faul bez potrebe i dobio drugi žuti karton.

Domaći tim je posle toga preuzeo inicijativu i napadao, a gosti su se uspešno branili i odbranili.

Tabela Grupe L: Partizan 6 bodova, Atletik Bilbao 3, AZ Alkmar 3, Augsburg 0.

Meč odigran je na stadionu „WWK Arena” pred oko 20.000 gledalaca, a sudio je Aleksandru Tudor iz Rumunije.

Strelci: Bobadilja u 57. za Augsburg, a Andrija Živković u 31. i 62. i Đi (autogol) u 54. minutu za partizan.

Žuti kartoni: Kalsen-Braker, Esvajn, Hong, Bobadilja (Augsburg), Subić, Petrović, Ostojić (Partizan).

Crveni karton: Subić (Partizan) u 64. minutu.

Augsburg: Hic, Verheg, Hong, Kalsen-Braker (od 75. Trohovski), Felner (od 46. Maks), Bajer, Ja-Čeol, Altintop, Đi, Bobadilja, Matavž (od 46. Esvajn)

Partizan: Ž. Živković, Subić, Fabrisio, Balažic (od 47. Ostojić), Vulićević, Brašanac, Jevtović, Babović, Stevanović, A. Živković, Umaru (od 22. Božinov, od 67. Petrović).

Milinković: Igrači su pokazali karakter

Trener fudbalera Partizana Zoran Milinković rekao je posle pobede u Augsburgu da su njegovi igrači pokazali karakter u značajnoj utakmici.

„Nastojali smo da odolevamo pritisku ekipe Augsburga, da ispariramo i odigramo na pametan način. Sačekali smo naše momente i krenuli u kontranapad, stvorili smo nekoliko prilika. Izmene nisu bile planirane, ali naši igrači pokazali su veliki karakter i kvalitet za ovakav meč”, rekao je Milinković novinarima posle utakmice.

On je istakao da je dvostruki strelac Andrija Živković potvrdio da je „pravi biser”.

„Uz njega, odlični su bili i Stefan Babović i golman Živko Živković. Partizan igra dobro u Ligi Evrope, daćemo sve od sebe da odigramo ovako do kraja, iako su sa nama veoma jake ekipe. Zahvalio bih i navijačima, došli su u velikom broju i pružili su sjajnu podršku”, zaključio je Milinković.