UEFA Liga Evrope: Đuričić ceo meč na klupi Majnca

Srpski internacionalci  zapaženi u večerašnjim mečevima UEFA Lige Evrope

Večeras su na programu 29 revanš mečeva Lige Evrope, posle kojih ćemo saznati učesnike plej of runde.

Vicešampion Srbije Partizan priključiće se najmasovnijem evropskom takmičenju u pomenutoj (poslednjoj) rundi kao nosilac, posle eliminacije od Ludogoreca u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a žreb je zakazan za petak.

Krasnodar je ukupnim rezultatom 8:1 izbacio mađarski Debrecen koji sa klupe vodi Tomislav Sivić.

Veliko iznenađenje napravio je islandski Stjernan, eliminacijom Leha iz Poznanja za koga je svih 90 minuta odigrao nekadašnji fudbaler subotičkog Spartaka Vojo Ubiparip. Posle minimalne pobede u prvom meču Stjernan je uspeo da izdrži 90 minuta i napravi najveći uspeh u istoriiji.

Ukrajinska Zorija u čijem sastavu su bili Nikola Ignjatijević i Željko Ljubenović je iznenađujuće eliminisala norveški Molde ukupnim rezultatom 3:2. Zorija je stekla prednost posle samo 120 sekundi igre, kada je Kamenijuk bio precizan, ali je Gulbrandsen vratio srtvari na početak u finišu prvih 45 minuta. Do poslednjih tri minuta susreta nije bilo promene rezultata, da bi onda usledio spektakl – a titulu apsolutnog tragičara poneo je Foren. On je u 87. minutu promašio penal, da bi već u sledećem napadu matirao sopstvenog golmana. Priliku da svoju ekipu poštedi poraza, ali ne i eliminacije, propušta Elionusi, takođe sa penala u 95. minutu.

Kazahstanska Astana je sa ubedljivih 3:0 u gostima zaustavila švedski AIK. Nenad Erić na golu Astane je bio nesavladiv za švedske napadače.

Još jedan srpski golman će braniti u plej-ofu nakon što je Nefči iz Bakua našeg Saše Stamenkovića slavio u Moldaviji 3:2 (prvi meč 0:0).

Srđan Grabež je odigrao završnicu susreta između Spartaka i Trnave i škotskog Senz Džonsona (1:1). Slovaci idu dalje pošto su slavili 2:1 u prvom meču na Ostrvu.

Dinamo iz Minska napravio je malo iznenađenje, jer je sa dva gola u finišu drugog dela igre eliminisao Kluž, koji je u prethodnom kolu bio koban po Jagodinu. U redovima Dinama, vrlo zapaženi su bili Slobodan Simović i Nenad Adamović.

Hajduk je u Splitu uspeo da nadoknadi dva gola minusa sa gostovanja u Karagandiju. Sušić i Maglica su doneli svom timu pozitivan rezultat, da bi Gotal u poslednjim trenucima meča potvrdio prolaz u plej of. Aleksandar Simčević je odigrao svih 90 minuta u redovima gostiju.

Vlada Avramov je presedeo svih 90 minuta na klupi Torina u pobedi protiv Bromapojkarne, kao i Filip Đuričić u porazu Majnca (1:2) od Asteras Tripolisa.