U21: Srbija – Ukrajina 2:2 (0:0)

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je sa Ukrajinom nerešeno 2:2, u prijateljskom meču u Novom Sadu.

Ovaj, kao i duel protiv Bugarske pre četiri dana, selektoru Aleksandru Jankoviću je služio kao priprema za kvalifikacije za EP 2013. godine.

Golove za ekipu Aleksandra Jankovića postigli su Stefan Šćepović u 51. i Darko Lazović u 72. minutu. Sa druge strane, strelci za Ukrajince bili su Katrušov i Pavlov.

“Orlići” su odmah krenuli sa žestokim napadima na gol Ukrajine. Čak tri izgledne šanse imao je Stefan Šćepović, koji je sva tri puta bio nedovoljno precizan.

U trećem minutu je sa peterca pogodio stativu, zatim u pokušaju loba iz trka sa nekih 18 metara iskosa, opet pogodio okvir gola u osmom minutu. Šansu za Srbiju propustio je i Saša Marković, koji je iz peterca promašio loptu, koju mu je dodao Šćepović.

U 23. minutu prvu šansu za Ukrajinu propustio je Bogdanov, kada je sa dvadesetak metara šutirao pored gola iz slobodnog udarca. Do kraja prvog dela nije bilo ozbiljnijih prilika, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Posle prvog poluvremena koje je završeno bez golova, Srbije je povela u 51. minutu. Sav posao obavio je sjajni Filip Đuričić koji je prošao kroz dva defanzivca Ukrajine, a Stefanu Šćepoviću je preostalo samo da ubaci loptu u praktično prazan gol.

Ipak, samo pet minuta kasnije Ukrajinci su izjednačili. Posle prekida sa desne strane lopta se odbila na ivicu kaznenog prostora, a tamo je na nju natrčao Katrušov i strahovitim udarcem savladao je našeg golmana za 1:1.

Srbija je posle izjednačenja nastavila sa pritiskom, a u 72. minutu novo vođstvo našoj selekciji doneo je prvotimac Crvene zvezde Darko Lazović koji je odlično iz prve šutirao nakon asistencije Ignjovskog.

To je Lazoviću treći gol za ’orliće’ u četiri dana pošto je protiv Bugarske u Iniđiji bio dvostruki strelac.

Ponovo prednost Srbije nije dugo trajala, pošto su Ukrajinci u 79. minutu po drugi pu izjednačili. Strelac je ovoga puta bio Pavlov koji je odlično šutirao glavom posle centaršuta sa leve strane.

Srbija: Aleksić, Gudelj, Medojević, Maksimović, Rodić, Ignjovski, Mitošević, Marković, Lazović, Đuričić i Stefan Šćepović
Trener: Aleksandar Janković

Ukrajina: Krijukov, Partsvanija, Plastum, Grešiškin, Pavlov, Jeremenko, Zapadnija, Ribalko, Homčenovski, Bogdanov i Opanasenko
Trener: Oleg Kuznjecov