U21 Kvalifikacije: Preokret ‘Orlića’ u Irskoj!

U21 Republika Irska – U21 Srbija 1:3 (0:0)

Mlada reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu u borbi za plej-of kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo u Poljskoj.

Srbija je na gostovanju Republici Irskoj slavila posle preokreta rezultatom 3:1 i zadržala nadu da se u krajnoj računici nađe među četiri najbolje drugoplasirane ekipe.

’Orlići’ imaju šansu i da direktno odu na EURO, ali im je za to u poslednjem kolu neophodan trijumf nad Slovenijom i poraz Italije od Litvanije u gostima.

Tada bi dve prvoplasirane selekcije imale po 23 osvojena boda, a s ozbirom na to da su oba meča Srbije i Italije završena 1:1, odlučivala bi gol razlika, gde izabranici Tomislava Sivića trenutno imaju prednost.

Duel u Vaterfordu imao je dva različita poluvremena – prvo u kojoj nije bilo previše sadržajnih trenutaka osim dve šanse Iraca i drugo, u kojem je viđena velika inicijativa naših igrača i preokret. Početkom drugog dela igre Dufus je doveo Irce u prednost, da bi ulazak Nemanje Mihajlovića umesto Aleksandra Čavrića promenio tok susreta.

Kapiten Uroš Đurđević se propisno ispromašivao, u 62. minutu je bio neprecizan sa bele tačke, ali je dva minuta kasnije Mihajlović iskoristio asistenciju Živkovića za izjednačenje. To je dodatno podigno naše igrače koji su već u 67. minutu došli do preokreta, ovoga puta preko Gaćinovića.

Mihajlović je u samom finišu susreta asistirao bivšem klupskom kolegi Saši Lukiću, koji je pogodio konačnih 3:1 i zapečatio sudbinu Iraca.

Na razvoj situacije u drugoj grupi kvalifikacija znatno je uticao i poraz Slovenije u Litvaniji, pa su Slovenci ispali iz borbe za dalji plasman.

U slučaju da Srbija uđe u borbu za četiri mesta koja vode u plej-of, imaće šanse jer se nalazi na četvrtoj poziciji sa 14 bodova i gol razlikom +8, koliko ima i Hrvatska. Međutim, pitaće se Izrael i Norveška, koji svoju šansu vide u kiksevima nekih od bolje plasiranih selekcija.

‘Orlići’ će u utorak u poslednjoj utakmici Grupe dva u Gornjem Milanovcu dočekati Sloveniju.

Evropsko prvenstvo u Poljskoj na programu je od 16. do 30. juna 2017. godine.

Republika Irska – Srbija 1:3
(Dufus 49 – Mihajlović 64, Gaćinović 67, Lukić 88)

Republika Irska: Bosin – O’Konor, Lenihan, Hoban, O’Konel – Birn, Kalen – Čarsli, Braun (Mulrejni 71), Šodipo (Kavanu 79) – Dufus (Megvajer 72)

Srbija: Milinković-Savić – Ristić, Veljković, Lazić, Gajić – Grujić, Lukić (Jovanović 89) – Gaćinović, Čavrić (MIhajlović 59), A. Živković – Đurđević (Ožegović 78)