U21 kvalifikacije: Đurđević odveo ‘Orliće’ u baraž (VIDEO)

“Orlići” su i pored oscilacija tokom duela u Gornjem Milanovcu pobedili s 3:1 (2:1) i, kao jedna od četiri najuspešnije drugoplasirane reprezentacije, otišli u doigravanje za takmičenje u Poljskoj.

Samouverenost fudbalera mlade selekcije Srbije i njihovog selektora Tomislava Sivića pred ključnu utakmicu sa Slovenijom, u poslednjem kolu prve faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 21. godine, nije bila prazna priča.

“Orlići” su i pored dosta oscilacija tokom duela u Gornjem Milanovcu pobedili s 3:1 (2:1) i, kao jedna od četiri najuspešnije drugoplasirane reprezentacije, otišli u doigravanje za takmičenje u Poljskoj.

Mada rezultat to ne govori, sjajna generacija našeg fudbala nije lako vratila milo za drago vršnjacima iz bivše jugoslovenske republike, koji su ih u prvom meču “tukli” s 2:0. “Zmajčeki” su sve vreme pravili probleme domaćinu, ali gosti nisu imali rešenje za raspoloženog Uroša Đurđevića. Trostruki strelac praktično je sam doneo bodove potrebne za dodatnih 180 minuta borbe za EP. Jednom iz igre i dva puta iz penala. Prvi put već u osmom minutu.

Andrija Živković je odradio posao na sredini terena, odigrao u prostor za napadača “orlića”, a ovaj se efektnim oslobodio čuvara i “bocnuo” loptu za brzo vođstvo. Mitja Lotrič je izjednačenjem, na dušu zadnje linije, uneo u nemir u našu ekipu (19), ali je centarfor Partizana s bele tačke otklonio opasnost od ispadanja. U prvom poluvremenu je iz prve iskoristio najstrožu kaznu, dosuđenu za faul nad Sergejem Milinkovićem Savićem (25), a u nastavku susreta, posle odbrane golmana Sorčana, drugim i preciznijim udarcem digao na noge malobrojnu publiku na stadionu Metalca.

– Znali smo da neće da nas puste. Jeste bilo teško, ali najbitnije je da smo im vratili za ono što su nam ostali dužni iz prve utakmice kad su nas pobedili. Svejedno mi je koga ćemo da dobijemo u baražu, jer možemo sa svakim da se nosimo – poručio je posle het-trika Đurđević.