U21 EURO: Nakon remija sa Makedonijom, šanse za plasman u polufinale minimalne (VIDEO)

Samo nas čudo može odvesti u polufinale.

Mlada fudbalska reprezentacije Srbije (U21) odigrala je 2:2 u Bidgošću protiv selekcije Makedonije u 2. kolu C grupe Evropskog šampionata.

Na dan kada su se navršile dve godine od kako je većina igrača iz ove selekcije osvojila svetsko zlato na Novom Zelandu pobeda je bila imperativ i jednom i drugom timu, a osvojenim bodom šanse za plasman u polufinale su svedene na minimum.

Večeras se u grupi C sastaju Portugalija i Španija, koje imaju po 3 boda. Srbija u poslednjem kolu igra sa Španijom, dok će Makedonci na megdan Portugaliji.

“Orlići” su u prvom poluvremenu imali više od igre, kontrolisali su dešavanja na terenu, a jedini gol delo je Mijata Gaćinovića.

Fudbaler Ajntrahta iz Frankfurta je sa 7, 8 metara u 24. minutu zakucao loptu u mrežu posle centaršuta kapitena Uroša Đurđevića. Makedonci su signalizirali ofsajd poziciju u trenutku kada je lopta stigla do Đurđevića…

Samo nekoliko trenutaka ranije srpski fudbaleri su tražili penal nad Markom Grujićem, ali glavni sudija je mislio drugačije.

Imala je i Makedonija nekoliko opasnih napada, međutim, mreža Vanje Milinkovića Savića je ostala netaknuta.

Lalatović je na poluvremenu umesto povređenog Milana Gajića na teren poslao Aleksandra Filipovića.

Makedonija je mnogo agresivnije i odlučnije počela drugih 45 minuta, a dobar pokušaj Enisa Bardija iz slobodnog udarca Milinković Savić je izbacio u korner.

Makedonija je izjednačila u 65. minutu pogotkom Bardija iz penala kojem je prethodilo igranje rukom Andrije Živkovića u kaznenom prostoru.

Mladi reprezentativac Makedonije loptu je poslao u levu stranu gola Milinkovića Savića, a čuvar mreže Srbije nije se ni pomerio. Bio je to prvi gol nekadašnje jugoslovenske republike na kontinentalnim prvenstvima.

Ni primljen gol nije “razbudio” srpske igrače, a šok je usledio u 83. minutu. Nikola Đorđev je dobio loptu na nekih 30 metara od gola Milinkovića Savića, napravio je nekoliko koraka i potom odličnim udarcem savladao iznenađenog čuvara mreže Srbije za 2:1.

U 88. minutu Ognjen Ožegović je bio u prilici da izjednači, ali je Aleksovski sjajno reagovao.

Minut kasnije Srbija je izjednačila. Andrija Živković je centrirao iz slobodnog udarca, a na pravom mestu bio je Đurđević – 2:2.

U prvom minutu sudijske nadoknade Živković je sjajno šutirao glavom, golman Makedonije je već bio savladan, ali je lopta završila na stativi.