U17 EURO: ‘Orlićima’ bod protiv Francuske

Kadetska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 1:1 sa Francuskom u drugom kolu grupe A Evropskog prvenstva koje se igra u našoj zemlji.

‘Orlići’ su poveli preko Mandića na Gradskom stadionu u Inđiji, dok je izjednačenje Francuskoj doneo Jesijen.

U prvom kolu izabranici Milovana Đorića su izgubili sa 3:2 od Danske, koja je u drugom kolu slavila protiv Engleske sa 2:0. U poslednjem kolu, u ponedeljak, za plasman na Svetsko prvenstvo u Meksiku, Srbiji je protiv Engleske dovoljan i bod.

Prvih pola sata meča na Gradskom stadionu u Inđiji prošlo je bez izglednijih prilika na obe strane, ali su Francuzi bili ti koji su više napadali.

U 30. minutu Srbija je imala prvu pravu priliku da ugrozi gol protivnika, posle akcije Popadića i Mandića, ali je golman francuskog tima bio siguran. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Mandić je posle asistencije Ninkovića umakao Laportu i postigao odličan pogodak za 1:0, ali je nepun minut kasnije Meite sa 26 metara izjednačio posle greške srpskog golmana.

Odmah na početku drugog poluvremena Jesijen je imao priliku da Francusku dovede u vođstvo, ali je lopta otišla tik pored gola. ‘Galski petlovi’ su nastavili da napadaju, imali su više prilika, ali je rezultat ostao nepromenjen sredinom drugog poluvremena. U poslednjih nekoliko minuta Srbija je krenula u ofanzivu, imala je nekoliko prilika, ali su Francuzi bili odlični u odbrani, i ostalo je 1:1.