U21: Srbija – Farska Ostrva 5:1 (VIDEO)

Mlada reprezentacija Srbije ima perfektan start u kvalifikacijama za EP 2013. godine. Dve utakmice – dve pobede. Protiv Farskih Ostrva u Užicu – 5:1, dvostruki strelac Darko Lazović.

U Užicu je danas bilo svečano. Zvanično je otvoren novi stadion u gradu na Đetinji, koji je bio poprište duela mladih fudbalskih reprezentacija Srbije i Farskih Ostrva.

Oko 7.000 gledalaca došlo je da bodri ekipu Aleksandra Jankovića koja se odužila na lep način – pobedila je selekciju Farskih Ostrva 5:1 (4:1) i zauzela čelnu poziciju na tabeli kvalifikacione Grupe 4, posle dva odigrana meča.

Strelci za Srbiju bili su: Nemanja Kojić u 15, Matija Nastasić u 18, Darko Lazović u 25. i 81. i Luka Milunović u 39. minutu. Gol za Farane dao je Roaldur Jakobsen u 6. minutu.

Na iznenađenje svih na stadionu u Užicu Farani su poveli! Momak živopisnog imena – Roaldur (ne možemo a da ne primetimo da mnogo podseća na neko od imena u trilogiji “Gospodar prstenova”) – doveo je svoj tim u vođstvo iz slobodnog udarca.

Ali, tu opomenu “orlići” su brzo shvatili. Maksimalno ozbiljno. Za samo tri minuta dogodio se preokret. Najpre je u 15. minutu napadač Rada Nemanja Kojić izjednačio posle centaršuta Darka Lazovića sa desne strane, da bi u 18. i Matija Nastasić pogodio mrežu Farana, glavom, posle ubacivanja Filipa Đuričića iz kornera.

Na 3:1 povisio je fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović u 26. minutu posle prodora po levoj strani, a u 39. minutu i Luka Milunović se upisao u strelce. Visokih 4:1!

Između drugog i trećeg, i trećeg i četvrtog gola srpskog tima, moglo je da ih bude još u mreži Farskih Ostrva.

Najpre je na isteku 19. minuta, posle akcije Nastastića i Nemanje Gudelja, Lazović sa sedam metara promašio gol gostiju, a u 21. minutu Lazović je idealno pronašao Kojića koji pogađa stativu…Napadač Rada je, kao i mnogi na stadionu, već video loptu u golu i počeo je već da slavi…Šteta.

U drugom poluvremenu, ritam je opao, tek sporadično je bilo manjih uzbuđenja pred golom Farskih Ostrva. U finišu, međutim, još jedna radost za Srbiju – ponovo se zatresla mreža gostiju i ponovo je bio strelac Lazović.

Posle pobede nad Severnom Irskom u Novom Sadu, novi trijumf generacije koju predvodi Aleksandar Janković. Dobar start i razlog za optimizam. Ali, kvalifikacije su tek počele…

Stadion Slobode u Užicu, gledalaca: oko 7.000
Sudija: Enea Jorgij (Albanija). Žuti kartoni: Gudelj i Milivojević (Srbija); Holm, Hanson (Farska Ostrva)

SRBIJA: Aleksić – Nastasić, Medojević, Gudelj, Ignjoski, (od 62. minuta Milanović) Đuričić (od 76. minuta Milić), Mladenović (od 82. minuta Krstičić), Kojić, Milivojević, Milunović, Lazović

FARSKA OSTRVA: Jensen, Vatnsdal, E. Jakobsen, Holm, Ejsturoj, Hanson, Zaharijasen, R. Jakobsen, Olsen, Jonsen, Kletskard.