U-21 Prijateljska: “Orlići” poraženi i od Šveđana

Mlada reprezentacija Srbije zabeležila je i drugi neuspeh u četiri dana nakon što je u prijateljskom meču poražena od vršnjaka iz Švedske sa 2:1. Jedini strelac za “orliće” bio je Filip Đuričić.

Izabranici Aleksandra Jankovića poklekli su na početku mini turneje od Francuske sa 1:0, a ovog puta su u finišu popustili pod naletima mladih “vikinga”.

Guideti je u 39. minutu prvog poluvremena izazvao radost na tribinama u Falkenbergu kada je zatresao mrežu Aleksića za 1:0, da bi sredinom drugog dela igre Filip Đuričić izjednačio rezultat na 1:1.

Napadač holandskog Herenvena precizno je šutirao sa 15 metara po sredini gola, posle asistencije Darka Lazovića.

Pobedu domaćinu doneo je Jonson u 84. minutu iz kontranapada. Reprezentativci Srbije stvorili su više šansi za gol u drugom poluvremenu od rivala, ali je izostala bolja realizacija.

Najopasniji po gol Švedske bili su Saša Marković, koji je pogodio stativu i Darko Lazović. Blizu pogotka bio je i Milan Rodić, kada je u finišu meča šutirao glavom posle kornera preko gola.

Srbija je meč počela u sastavu: Branimir Aleksić, Marko Petković, Slobodan Medojević, Vujadin Savić, Saša Marković, Vuk Mitošević, Milan Milanović, Filip Mladenović, Darko Lazović, Stefan Šćepović, Filip Đuričić.

U drugom delu susreta nastupili su i Vaso Vasić, Nemanja Milić, Luka Milivojević, Milan Rodić i Aleksandar Katai.

Ova dva meča Srbija je igrala u ciklusu priprema za početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2013. godine u Izraelu.