U-19 Kvalifikacije: Omladinci na Prvenstvu Evrope!

Srbija – Rumunija 3:0 (2:0)

Zadatak u poslednjoj utakmici je ispunjen, a cilj na kvalifikacionom turniru za PE ostvaren. U odlučujućem meču s Rumunijom bila nam je potrebna pobeda i stigli smo do nje na ubedljiv način. Zahvaljujući ovim bodovima osvojili smo prvo mesto i plasirali se na EP u Estoniji (3-15. jul).

Savladali smo Rumune s 3:0, a da smo iskoristili sve što smo stvorili pred njihovim golom, konačan trijumf bi mogao da bude ukrašen s dvocifrenim rezultatom u našu korist.

Utakmicu su obeležila tri jedanaesterca za nas i tri crvena kartona za rumunske igrače.

Prvi penal, posle prekršaja nad Dimićem, uz isključenje Putanua, nije realizovao Ninković u 12. minutu, tačnije njegov udarac odbranio je golman Buzbuki.

Drugu najstrožu kaznu (40. minut), zbog koje je crveni karton za nepropisan start, ponovo nad Dimićem, dobio Vatejelu, iskoristio je Mitrović za vođstvo – 1:0.

Prednost smo udvostručili u poslednjim trenucima prvog poluvremena kada je Ninković iz slobodnog udarca efektno matirao rumunskog golmana i time su dileme oko pobednika ovog meča praktično rešene.

Uz mnogo promašaja u nastavku (Dimić, Poletanović, Đurđević, Radoja i dva puta Mitrović), konačan rezultat postavljen je u 77. minutu.

Mitrović je glavom poslao loptu u rumunski gol, a put lopti u mrežu u golmanskom stilu, rukama,  zaustavio je Roman. Ponovo, treći, crveni karton za Rumune i jedanaesterac za Srbiju. Precizan s bele tačke bio je Aleksandar Mitrović za 3:0 i overenu vizu za EP u Estoniji.

SRBIJA – RUMUNIJA 3:0 (2:0)

Strelci: 1:0 – Mitrović (iz jedanaesterca) u 40, 2:0 Ninković u 40+1, 3:0 Mitrović (iz jedanaesterca) u 77. minutu.

STADION: „Karađorđe” u Novom Sadu. GLEDALACA:  3.500. SUDIJA: Stefan Klosner (Švajcarska). POMOĆNICI: Johanes Fogel (Švajcarska), Alen Malvani (Škotska). ŽUTI KARTONI: Ninković (Srbija), Popesku, Roman i Andone (Rumunija). CRVENI KARTONI: Putanu u 12, Vatajelu u 40 . i Roman u 77. minutu (svi Rumunija).

SRBIJA: 4–2–3–1: Pajović, Aksentijević, Spajić, Radoja, Stojković, Petrović, Ivković, Dimić (80. Čavrić), Poletanović (61. Radovanović), Ninković (46. Đorđević), Mitrović.

RUMUNIJA: 4–2–3–1: Buzbuki, Nika, Tiru, Putanu, Popesku, Vastag, Stanesku (32. Vatejelu), Janku (60. Andone), Roman, Manole, Gavra (46. Dobrosavlevići)