U-19 EURO: Srbija – Nemačka 2:2 (VIDEO)

“Orlići“ su u finiš utakmice ušli sa prednošću od 2:1, Jovanović je onda morao van terena zbog pocepanog dresa, što je iskoristio Štark i doneo poravnanje.

Mlada reprezentacija Srbije nije uspela da savlada Nemačku na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj, iako je do 90. minuta imala prednost.

Srbiji je početnu prednost doneo kapiten Nemanja Maksimović u 32. minutu, iznednačio je Dejvi Selke posle sedam minuta, a u 41. se u strelce upisao Luka Jović, koji je do kraja meča propustio nekoliko velikih šansi.

Izabranici Veljka Paunovića su od početka utakmice zauzeli defanzivnu postavku, zonsko markiranje je odlično funkcionisalo i omogućavalo brzim ofanzivnim fudbalerima Živkoviću, Gaćinoviću i Pantiću da atakuju na gol protivnika.

Nemačka je napadala uglavnom preko levog boka, gde je veoma opasan bio Brant, a veliku šansu imao je Selbi, međutim Rajković je u tim momentima bio na visini zadatka.

Do prednosti je Srbija stigla posle odlične akcije Živkovića, prevario je čuvara na desnom krilu, centrirao u šesnaesterac gde je kapiten Maksimović bio priseban, krenuo glavom na loptu, bio brži od noge golmana Šniclera i zatresao mrežu u 32. minutu.

Prednost “Orlića” bila je na snazi svega sedam minuta, posle udarca iz ugla Rajković je očajno reagovao, lopta je došla do Selbija koji je makazicama ubacio u gol, iako su dvojica fudbalera Srbije pokušala da je zaustave na gol-liniji.

Na poluvreme se otišlo sa vođstvom Srbije od 2:1, Živković je još jednom napravio problem Nemcima na desnom krilu, Šnicler je reagovao u stilu svog kolege sa druge strane, a Jović je veoma smireno plasirao loptu u nebranjeni deo mreže.

Nastavak je doneo još agilniju igru Srbije i još brzopletiju Nemačke, čiji fudbaleri su pravili veliki broj grešaka na sredini terena, što je omogućavalo “Orlićima” da ugrožavaju Šniclera. Ipak, veliki broj šansi nisu uspeli da realizuju, a kazna je stigla pred sam kraj utakmice.

Jovanovića je sudija uputio na zamenu dresa, Srbija je ostala bez jednog fudbalera, a je protivnik iskoristio već u prvom napadu. Centaršut sa levog krila prihvatio je Štark u petercu i doneo izjednačenje, a da stvar bude još gora po selektora Veljka Paunovića, u 95. minutu crveni karton je dobio Maksimović, iako se na usporenom snimku videlo da je startovao na loptu.

Srbija sada ima dva remija iz dve utakmice, a sledeći meč je na programu za tri dana, protiv Bugarske.

Srbija: Rajković – Stevanović, Jovanović, Babić, Antonov – Zdjelar, Maksimović – Živković, Pantić, Gaćinović – Jović;

Nemačka: Šnicler – Akpoguma, Štark, Kemp, Holthaus – Kimih – Dzudzijak, Eztunali, Muktar, Brant – Selke.