Tošić srušio Spartak u gradskom derbiju! (VIDEO)

Fudbaler CSKA i reprezentativac Srbije Zoran Tošić postigao prelep gol za ekipu CSKA u gradskom derbiju protiv Spartaka (1:2)

CSKA je zahvaljujući golovima Zorana Tošića i Sejdua Dumbije pobedio moskovskog rivala Spartak i sačuvao šanse da se bori za titulu šampiona sa Zenitom koji ima šest bodova više.

Gosti su bili bolji od početka meča, posebno opasni iz kontranapada. Tako su i poveli. Dumbija je fenomenalno pasom u prostor uposlio Tošića, reprezentativac Srbije odlično utrčao i šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta se odbila od stative i završila u mreži.

Malo je nedostajalo da CSKA ode na odmor sa dva gola razlike, ali je udarac Dumbije sa ivice šesnaesterca išao pravo u ruke golmana Dikana.

Spartak je drugo poluvreme počeo ofanzivno i vrlo brzo uspeo da izjednači. U 51. minutu Makejev je uposlio Džubu, a napadač postigao prvi gol posle 600 minuta posta.

Samo deset minuta kasnije CSKA je ponovo vodio, Musa je asistirao, a najbolji strelac lige Sejdu Dumbija rutinski matirao Dikana.

Reprezentativac Obale Slonovače je u 68. minutu mogao da postigne još jedan pogodak, ali se spetljao. Srećom po njega i saigrače taj promašaj nije kažnjen.

Spartak – CSKA Moskva 1:2 (0:1)

Strelci: Džuba u 51. za Spartak, a Zoran Tošić u 37. i Dumbija u 61. minutu za CSKA. Stadion: Lužnjiki. Gledalaca: 55.000. Sudija: Vladislav Bezborodov (Sankt Peterburg).

SPARTAK: Dikan, Paršivljuk, Suhi, Pareha, Makejev, Karioka, De Zeuv (od 73. Veligton), Biljaletdinov (od 63. Dmitrij Kombarov), Ari (od 55. Mekgidi), Džuba, Emenike.

CSKA: Čepčugov, Ignaševič, Aleksej Berezucki, Vasilij Berezucki, Šenjikov, Vernblum, Džagojev, Tošić, Musa (od 63. Oliseh), Dumbija (od 90+2. Kauna), Necid (od 65. Aldonjin).