Tadić strelac i dvostruki asistent!

Tadić je zaokružio golgeterski vikend srpskih fudbalera, pošto su u subotu efikasni bili Filip Đuričić i Milan Jovanović, kao i Radosav Petrović i bivši reprezentativac Nikola Žigić.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić postigao je gol uz dve asistencije u pobedi Tventea na gostovanju Groningenu 3:0.

On je u nadoknadi prvog poluvremena asistirao Liroju Feru za 1:0, da bi u 80. minutu iz penala postigao svoj 11. gol u Erediviziji ove sezone. Sjajnu partiju potvrdio je sedam minuta kasnije, kada je Luku Kastaginjosu asistirao za konačnih 3:0.

U ostalim mečevima holandskog šampionata NAC Breda pobedila je Viljem II sa 4:0 (Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč za pobednički tim) , Fejenord je savladao ekipu Utrehta sa 2:1, dok je Ajaks u gostima slavio protiv AZ Alkmara sa 3.2.