Sulejmani uzeo titulu, Ajaks prekinuo sedmogodišnji post!

“Kopljanici” u direktnom duelu pobedili Tvente

Miralem Sulejmani je postao i treći srpski igrač ove sezone koji se okitio šampionskom titulom! Nakon Nevena Subotića i Nemanje Vidića, fudbaler Ajaksa je mogao da se raduje na prepunoj Amsterdam areni pobedom u direktnom duelu protiv Tventea – 3:1!

Uzbudljiva završnica holandskog prvenstva kulminirala je mečom poslednjeg kola u kojem su se Ajaks i sada već stari šampion Tvente borili za naslov prvaka.

Pre nedelju dana tim iz Enšedea je odneo pobedu u finalu Kupa, ali ovog puta nisu uspeli da ponove trijumf iako im je za odbranu titule bio dovoljan bod.

“Kopljanici” su u 19. minutu preko Miralema Sulejmanija došli do prve kolosalne šanse na meču. Reprezentativac Srbije je šutirao preko gola, ali ne i Sijemo de Jong pet minuta kasnije – 1:0.

Iskusni Deni Landzat je na početku drugog poluvremena nespretno reagovao i efektnim autogolom duplirao prednost Ajaksa, ali je neumorni Teo Jansen stotinak sekundi kasnije vratio rezultatsku neizvesnost – 2:1.

Ipak, De Jong je svojim drugim pogotkom na meču, u 78. minutu, rešio pitanje pobednika i do kraja susreta fudbaleri Ajaksa nisu imali problem da zadrže prednost i pristupe šampionskom slavlju – 3:1.

Ovo je jubilarna 30. titula za Ajaks i prva nakon sedam godina posta, odnosno od 2004. godine.