Serija A: Mihinim “bikovima” nije pomogla ni promena boje dresova (VIDEO)

Fudbaleri Torina ponovo nisu uspeli da zabeleže pobedu, pošto su u jedinom meču subotnjeg programa italijanske Serije A remizirali sa Atalantom 1:1 (1:0). Ovo je ekipi Siniše Mihajlovića šesti remi u poslednjih deset utakmica, uz tri poraza i samo jednu pobedu.

Torinski “bikovi” su do prednosti stigli u 45. minutu. Srpski reprezentativac Adem Ljajić odlično je izveo udarac sa ugla, u petercu je odlično skočio Kamerunac N’Kolu, koji je loptu snažno glavom zakucao u mrežu gostiju iz Bergama.

Kritike trenera Gasperinija na poluvremenu očigledno su prodrmale igrače Atalante koji su do izjednačenja stigli već u 54. minutu. Rezervista Josip Iličić koji je nakon prvog dela igre zamenio zemljaka Kurtiča, iskoristio je neuspešnu ofsajd zamku Torina i snažnim udarcem sa desetak metara smestio loptu iza leđa Salvatorea Sirigua.

Do kraja meča, oba tima su mogla do sva tri boda, ali su mreže ostale netaknute. Igrači domaćeg tima, na ovom meču su nastupili u specijalno dizajniranim zelenim dresovovima, čime su odali počast poginulim fudbalerima Šapekoensea, koji su nastradali u avionskoj nesreći pre tačno godinu dana.

U narednom kolu (9-11. decembra) fudbaleri Torina gostovaće rimskom Laciju, dok fudbaleri Atalante, nakon obaveza u Ligi Evrope i meča na svom terenu protiv Olimpika iz Liona, putuju u Đenovu, kod istoimenog prvoligaša.