Sergej Milinković- Savić sa Laciom šokirao Juventus u Torinu! (VIDEO)

Juventusu nije pomogao ni penal u 97. minutu

Fudbaleri Lacija naneli su Juventusu prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni, savladavši ga posle preokreta u Torinu sa 1:2 (1:0), uz dobru igru našeg internacionalca Sergeja Milinković-Savića, a herojsku odbranu Strakoše, koji je u 97. minutu zaustavio šut Paula Dibale sa bele tačke.

“Stara dama” nije imala sreće u nekoliko trenutaka, ne samo u sudijskoj nadoknadi vremena. Jednom je domaćin uzdrmao prečku, posle (ne)srećnog odbitka lopte od Dibale, a u finišu je Iguain pogodio stativu, no trijumf Lacija ipak se može nazvati zasluženim.

Juventus je poveo kada se Košta aktivirao posle šuta saigrača, i to na prvi pogled – iz nedozvoljene pozicije. Međutim, naknadni snimak je pokazao je sve bilo regularno i on je uspeo da u tom, 24. minutu, donese prednost “staroj dami”. No stvari su počele da se odvijaju u potpuno drugačijem smeru u drugom poluvremenu.

Već u 47. minutu, na dodavanje Luisa Alberta, Ćiro Imobile je postigao prvi gol za Lacio na ovoj utakmici, krunisavši brzu, a krajnje jednostavno izvedenu kontru.

Samo osam minuta kasnije, Bufon je oborio Imobilija u kaznenom prostoru, a isti igrač je i izveo jedanaesterac, preokrenuvši rezultat na 1:2.

U napetom finišu Sergeju Milinković-Saviću, koji je stvorio nekoliko dobrih šansi saigrača, stradala je arkada posle skok-duela sa Kjelinijem, i to dok ga je Barzalji povlačio za dres. Ipak, on je uspeo da nastavi meč, koji je kulminirao penalom u 97. minutu.

Zapravo, u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, koliko je i predvideo arbitar Macoleni, jedno uklizavanje Sturara najpre je sudija okarakterisao kao dozvoljeno, međutim, posle silnih protesta igrača Juventusa, usledilo je pregledanje video-snimka.

Macoleni je, na iznenađenje gostujućih igrača, naknadno pokazao na belu tačku, a Dibalin odlični šut – 22-godišnji albanski golman Tomas Strakoša sjajno je odbranio, posle čega je meč okončan.